Deconectări programate de lumină, pentru 24 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 24 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 24 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Arţarului 8, Cernica 1, 2-16, Dumbrăvii 7, 11-27, Fîntînilor 2, 14, 16, 28, Mazililor 21, 32-34, Melestiu 1, 2-6, Melestiu str-la 2, 5, 8, 10/1, Odesa 35-67, 48-62, Odesa 6 str-la 2-6, Simeon Murafa 41, Stolniceni 4, 34/3,4,5,6, Tecuci 1, 2-6, Teilor 9/3, Tisa 1-9, 4-10, Valea Trandafirilor 9001, 9999, Valentin Zarzăr 3B, Zaim 1-7, 2-10, 32, 83 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 (5 ore) pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


2. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Pușkin 50A, G.Coșbuc 1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.A.Pușkin 56 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Drumul Viilor 6A, 41, str-la Drumul Viilor 1, 3, 4, 5, Frumoasa 1-17, 2-18, 20/1, 20/3, Lăpușnei 5-21, 8-18, N.Moroșanu 2-10, 3-17, Onești 1-27, 4-30, V.Cupcea 1A 1-65, 2-48 G.Meniuc 4-30, 5-21, Lucian Blaga 2-12, str-la Nucarilor 7, 9, 10, Valea Dicescu 60, 62/3, 62/4, V. - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Gh.Asachi 23, A.Cosmescu 25A - în intervalul de timp între 11:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


3. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Alcedar 1-3, 2-4, A.Izbaș 1-47, 4-40, Arionești 2-6, Colonița 1-7, 2-4, 74-190, 77-175, str-la Colonița 1, 2, 3, Haiducul Bujor 53-69, 62, 78-104, M.Sadoveanu 9999, str-la Nicolae Milescu Spătaru 1, 5, 7, 9, Tîrgoviște 1-25, 6-46, Transnistria 5, Vadul lui Vodă 9, 19, 21, 31, 99-127, 155, 100, 134-196, 888, 999, 7777, 9001, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Otovasca 27A, Uzinelor 19, 19A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


4. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Budeşti:


s.Budești: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Budeşti, Chişinăului, Gheorghe Asachi, Mioriţa str-la, Primaverii str-la, Sfîntul Gheorghe str-la, Ţărînii str-la, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru  lucrări de reconstrucţie LEA


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


bd.Moscova 16 scara 1 și 2 ap.1-48 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


7. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Floreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Socoleni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 10:20 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Telița - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Cahul:


or.Cahul: str.Doinelor, Dragoş-Vodă, Griviţei şos., Ilia Repin, P.Rumeanţev, Păcii, Teodor Nencev, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Lebedenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Slobozia Mare: str.Barbu Lăutaru, Ciocîrliei, Florilor, Fratii Brescan, Grădinilor, Independenţei, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Plopilor, Plugarilor, Pogranicinaea, Sărăieni, Sfătul Ţării, Sportivilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt., Tatarca Noua, Tineretului, Uliţa Mare, Unirii, V.Pocoi, Vierilor - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


9. Cantemir:


or.Cantemir: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Alexei Mateevici, Basarabia, Boris Glavan, Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Garaji, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mioriţa, Muncii, Nicolae Testemiţeanu, Nufarul, Păcii, Salcîmilor, Sănătăţii, Serghei Lazo, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tamara Ciobanu, Tcacenco, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Zavodscaea, Zona de odihnă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cania - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Capaclia, s.Cociulia, s.Vișniovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Haragîș - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09.00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Comrat: str.Bauman, Bugeacului, Ceapaev, Comsomoliscaea, Drujba, Dutlov, Dzerjinski, Ferapontevskaea, Fontannaea, Galaţan, Grigore Cotovschi, Hristo Botev, Ialpugskaea, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Lermontov, Osvobojdenie, Piotr Ceaikovski, Pobeda, Solnecinaea str-la, Stroitelnaea str-la, Studenţilor, Tanchiştilor, Tretiakov, Vasili Şukşin, Vinica, Voroşilov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi: str.Bolgradscaea, Lenin, Lenin str-la, Pionerscaea, Pocitovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


12. Căuşeni:


or.Căinari - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru conectarea clienţilor noi


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tarcalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru conectarea clienţilor noi


13. Cimişlia:


s.Satul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Suric - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Criuleni:


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răculești - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


15. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August, Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, M.Eminescu, N.Gogol, Trandafirilor, V.Alecsandri, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Ialoveni:


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bălțați - parțial, în intervalul de timp între 10:55 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Hansca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


17. Leova:


s.Sărata Răzeși, s.Tochile Răducani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Nisporeni:


s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Milești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Orhei:


or.Orhei: str. 31 August, A.Russo, Costișei, Haiducul Tobultoc, Ion Soltîs, Miorița, Petru Mușat - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Costişei, Dimo Nicolai, Gheorghe Asachi, Grigore Ureche, Hotin, Ioan Vodă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoraş, Mihail Frunze, Vasile Mahu, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Orhei: str.Gh.Asachi, V Mahu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Pelivan - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandru Donici str-la, Chişinăului, Constantin Negruzzi, Constantin Negruzzi str-la, Crişca, Dimitrie Cantemir, Gheorghe Asachi, Livezilor, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Nouă, Orheiului, Petru Rareş, s.Peresecena, Sportivă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Teleșeu, s.Sămănanca - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Străşeni:


or.Strășeni: str. 1 Mai, 31 August, B.P.Hajdeu, M.Kogîlniceanu, V.Cupcea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Ştefan Vodă:


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răscăieți: str. 28 Iunie, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


22. Teleneşti:


s.Chersac - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load