Deconectări programate de lumină, pentru 23 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 23 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 23 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Traian 14/4, 23/1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


bd.Traian 14/4 scara 1,2 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:


s.Băcioi: str.Independenței - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


3. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Otovasca 27A, Uzinelor 19, 19A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Budeşti:


s.Budești: str.Aron Pumnul, Budeşti, Budeşti noi, Chişinăului, Drumul Viilor, Ginta Latină, Humuleşti, Ion Creangă, Maria Cibotari, Mesager, Mihai Eminescu, Mihail Sadoveanu, Mitropolit Varlaam, Plopilor, Romantică, Salcîmilor, Studenţilor, Şcolii, Şoimilor, Toamnei, Traian - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.T.Vladimirescu 10/1, 10/2, 12/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:


s.Stăuceni: str.Chișinăului 5, Stăuceni 9999 - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Anenii Noi:


s.Beriozchi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Beriozchi: str.Beriozchi, Polevaea, Zelionîi str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Basarabeasca:


s.Abaclia: str. 31 August 1989 (Şopsa), Alecu Russo, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Secrieru, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Mihail Frunze, s.Abaclia, Şcolinaea, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


10. Cahul:


or.Cahul: str.Alexandru Plămădeală, Mănăstirea Căpriana, Miron Costin, Nucilor, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Vadul lui Isac - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


11. Cantemir:


s.Plopi - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vișniovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Comrat: str.Benderscaea, Boris Glavan str-la, Cernîşevski, Cikalov, Comsomoliscaea, Cozeriuca, Dunaeva, Fedko, Fedko str-la, Galaţan, Iurie Gagarin, Konev str-la, Mihail Frunze, Mihail Şolohov, Nevski, Odesa, Osipenko, Ostrovscogo, Panfilov str-la, Suvorov, Suvorov str-la, Şciors, Taras Şevcenco, Taras Şevcenco str-la, Tretiakov, Vissarion Belinski, Vissarion Belinski str-la, Volkov str-la, Zoia Kosmodemianskaea str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cazaclia: str.Lesnaia, Lenin, Pervomaiscaia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi: str.Bolgradscaea, Lenin, Lenin str-la, Pionerscaea, Pocitovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ferapontievca: str.Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Călăraşi:


s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


14. Căuşeni:


or.Căușeni: str.A.Mateevici, D.Cantemir, Meșterul Radu, Meșterul Stanciu, M.Eminecsu, M.Frunze, Nedejda Neaga, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str.Burebista, Decebal, Miorița, Troianus - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 15:30 pentru conectarea clienţilor noi


or.Căușeni: str.D.Cantemir - parțial, în intervalul de timp între 16:00 - 18:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Săiți - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru conectarea clienţilor noi


15. Cimişlia:


s.Batîr; s.Troițcoe: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Maxim Gorki, Molodoi Gvardii, Octeabriscaea, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mihailovca: str.Dimitrie Cantemir, Eminescu M., Ion Creangă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mihailovca: str.Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 14:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Criuleni:


s.Maşcăuţi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Mărcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


17. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August, Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, M.Eminescu, N.Gogol, Trandafirilor, V.Alecsandri, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Anton Cehov, Carbîşeva, Ceapaev, Codrilor, Comarova, Constantin Negruzzi, Doina, Florilor, Gemenilor, Gheorghe Coşbuc, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Lăpuşniţa, Luceafărul, Mendeleev, Mihai Eminescu, Mircea cel Bătrîn, Oleg Coşevoi, Pădurilor, Pervomaiscaea, Podgoriilor, Serghei Lazo, Serioghina, Sovetscaea, Suvorova, Svetlîi, Svetlîi str-la, Ştefan Vodă, Viilor, Vlad Scoarţă, Zelionîi str-la - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Cățeleni, s.Cotul Morii, s.Ivanovca, s.Obileni, s.Onești, s.Sărăteni - parțial, în intervalul de timp între 10:40 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Ialoveni:


or.Ialoveni: str-la 27 August, Alexandru cel Bun, Alexandru Hîjdeu, Cetatea Albă, Chilia, Constantin Sterea, Decebal, Dumbrava Roşie, Florilor, Hotinului, Hotinului str-la, Işnovăţ, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefănucă Petru, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Leova:


s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


20. Nisporeni:


s.Bolțun - parțial în intervalul de timp între 08:55 – 11:00, pentru conectarea noului consumator
s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Iurceni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


21. Orhei:


or.Orhei: str.Gh.Asachi, V Mahu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Breanova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Peresecina: str. 31 August 1989, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Butoi, Chişinăului, Petru Rareş, s.Miclești, s.Stețcani - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Puțintei, s.Vîprova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vatici - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


22. Străşeni:


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


23. Ştefan Vodă:


s.Caplani: str.M.Eminescu, M.Frunze, Svoboda - parțial, în intervalul de timp între 11:50 - 14:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Crocmaz: str.Chirov, M.Gorikii, Suvorov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Olănești: str. 31 August, Alexandru cel Bun, Florilor, M.Frunze, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Semionovca - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Volintiri: bd.Maria Bieșu, Dimitrie Cantemir, s.Volintiri, Sfîntul Gheorghe, Păcii - parțial în intervalul de timp între 15:20 – 17:10, pentru conectarea noului consumator


24. Taraclia:


or.Taraclia: str.Karl Marx, Lenin, Matrosov str-la, Panov, Vasilii Ceapaev - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Taraclia: str.Karl Marx, Nicolai Nekrasov, Nicolai Nekrasov str-la, Novopojarskaia, Pervomaiscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


25. Teleneşti:


s.Codru Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load