Deconectări programate de lumină, pentru 15 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 15 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 15 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Cuza Voda 6 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.Muncești 801 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Pandurilor 62, 62A - în intervalul de timp între 10:00 - 12:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Alba Iulia 79/1, 79/2, 81, 81/2, 81/3, 81/4, 81/5, 81/6, 81/7, 81/8, 85/2, 89/2, 89/3, 93/2, 97/2, 188/1, șos.Balcani 11, Basarabilor 1-25, 2-26, Codrilor 8, 10, Ion Buzdugan 4-24, Mușatinilor 1-29; or.Durlești: str-la 4 Balcani 7, 12, 15, str-la 5 Balcani 10/1, 16 - în intervalul de timp între 09:10 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Ion Pelivan 30/4, 30/5, 30/6, 32/1, 32/2, 32/3, 34/1, 36, 40, 40/1, 40/3, V.Lupu 56, 107; or.Durlești: str.T.Vladimirescu 12/1, Ion Pelivan 40/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.T.Vladimirescu 12/1, Ion Pelivan 40/1 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


4. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Șciusev 66 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.N.Testimițeanu 17/1, 17/6, 19/1, 19/2, 19/3, 19/4 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Acad.N.Corlăteanu 1-27, 8-48, Acad.Eugen Coșeriu 3-17, 10-22, Acad.Silviu Berejan 16, Bucovinei 52, 999, 9999, Calea Orheiului 999, Constantin Constantinov 2-20, E.Russev 3-9, 10-14, Gheorghiță D. 2-8, 3-7, Studenților 3/6, 3/8, 7/3, 7/4, V.Roșca 4-18, V.Țepordei 5, 8, 10, 12 - în intervalul de timp între 09:35 - 17:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Albișoara 86, 86/1, 86/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Drumul Petricani, Petricani, Salcîmilor, Dumbrăvii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Chișinăului, Garaj, Oziornaia; s.Ruseni: str. 31 August 1989, Căuşeni, Independenţei, Livezilor, Luceafărul, Păcii, Ruseni, Victoriei, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Floreni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


9. Cahul:


s.Alexanderfeld: str.30 let Pobedî, Smolenskaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cîșlița-Prut: str-la 1 Mai, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Novaea, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


10. Cantemir:


s.Constantinești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Vulcănești: str. 25 let Moldavii, Ciapaeva, Ivan Turghenev, Lenin, Sov.Armii, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Avdarma: str.Gheorghi Jucov, Miciurin, Ogorodnaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Avdarma: str.Grigore Cotovschi, Lenin, Mihail Frunze, Proletarscaea, Timoşenco - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi: str.Chirov, Cosmonavtov, Lenin, Cotovschi, Școlinaia, Tvardovscogo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Călăraşi:


s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


13. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Burebista, Dacia, Decebal, Miorița, Troada, Troianus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Căușeni: str.Doni Nichifor, Ion Iachir, Mitr.Varlaam, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Căinari - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Sălcuța - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 18:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Cimişlia:


s.Ialpugeni, s.Javgur - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


15. Criuleni:


s.Oxentea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Dragoș Vodă, Miciurin, Frunze, Mihalcea Hîncu, șos.Cimișliei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Hîncești: str.M.Dragan, M.Sadoveanu - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Bozieni - parțial, în intervalul de timp între 06:00 - 20:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Ialoveni:


or.Ialoveni: 27 August, 27 August str-la, Alexandru cel Bun, Alexandru Hîjdeu, Barbu Lăutaru, Basarabia, Carpaţilor, Cetatea Albă, Chilia, Cişmelelor, Constantin Sterea, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbrava Roşie, Florilor, Grigore Vieru, Hotinului, Hotinului str-la, Ialoveni, Ioan Vodă cel Viteaz, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs str-la, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Livezilor str-la, Luceafărul, Luceafărul str-la, Mihai Viteazul, Mihail Sadoveanu, Sănduţa Petru 2 str-la, Sănduţă Petru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 2 str-lă, Ştefan Neaga 3 str-lă, Ştefan Neaga 1 str-la, Ştefănucă Petru, Vasile Alecsandri, Veniamin Zarzăr, Victoria - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Costești: str.Burebista, Decebal, Ion Creangă, Lăutarilor, P.Rareș, Ștefan cel Mare, Unirii, str-la Unirii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Molești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru conectarea clienţilor noi


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Zîmbreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


18. Leova:


s.Vozneseni, s.Sărăteni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Nisporeni:


s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


20. Orhei:


or.Orhei: str. 8 Martie, B.P.Hajdeu, S.Lazo, Sesiunea 13 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Orhei: str. 8 Martie, B.P.Hajdeu, S.Lazo, Sesiunea 13 - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Orhei: str.C.Negruzzi, Piatra Neamț, Scrisul Latin, V.Lupu - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Orhei: str.M.Eminescu, Piatra Neamț, Scrisul Latin - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Curchi, s.Tabăra, s.Vatici - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


21. Străşeni:


or.Strășeni: str.A.Pușkin, A.Mateevici, Cetatea Albă, Chișinăului, Gavriil Muzicescu, Prieteniei, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Strășeni: str.Toma Ciorbă, Șota Rustaveli, M.Cibotari, str. și str-la Ion Creangă - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Căpriana - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cojușna: str.A.Russo, Alexandru cel Bun, A.Marinescu, P.Codreanu, Constructorilor, Copiilor, Gr.Vieru, Ion Creangă, M.Viteazul, Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Lozova: str.Vasile C.Butnaru, Ștefan Grosu, Lozova - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Sadova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Zamcioji - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


22. Ştefan Vodă:


or.Ștefan Vodă: str. 31 August, Libertății, Livezilor, Molodejnaia, N.Testemițeanu, Suvorov, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Olănești: str. 31 Augsut, Alexandru cel Bun, Florilor, M.Frunze, N.Pirogov - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


23. Taraclia:


s.Cairaclia: str-la Alexandr Puşkin, Chirov, Ciapaeva str-la, Comsomoliscaea, Dimitrova, Fontannaea, Grigore Cotovschi str-la, Iurie Gagarin str-la, Lenin, Miciurin str-la, Parcovschii str-la, Pionerschii str-la, Rodnicovîi str-la, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Suvorova str-la, Taras Şevcanco str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Copceac: str.Cosmonavtov, Lenin, Molodejnaea, Pionerscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


24. Teleneşti:


s.Budăi - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Ciulucani - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load