Deconectări programate de lumină, pentru 12 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 12 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 12 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Dacia 47 - în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Melestiu 8 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Alba Iulia 79/1, 79/2, 81, 81/2, 81/3, 81/4, 81/5, 81/6, 81/7, 81/8, 85/2, 89/2, 89/3, 93/2, 97/2, 188/1, șos.Balcani 11, Basarabilor 1-25, 2-26, Codrilor 8, 10, Ion Buzdugan 4-24, Mușatinilor 1-29; or.Durlești: str-la 4 Balcani 7, 12, 15, str-la 5 Balcani 10/1, 16 - în intervalul de timp între 10:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.Calea Unirii, Calea Unirii 3 str-la, Podgorenilor, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vovinteni 3 str-la, Vovinteni 4 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


or.Durlești: str-la 4 Balcani 7, 12, 15, str-la 5 Balcani 10/1, 16 - în intervalul de timp între 10:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Sciusev 74,78 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.Arborilor 18, C.Vînav 1/1, 7, str-la C.Vîrnav 1/1, Grenoble 106, Malina Mică 11, 68/3, 72, N.Costin 46, Nicolae Testemițeanu 20, 20/2, 22, 22/2, 22/3, 22/4, 23/2, 24A, 24/2, 24/3, 24/5, 26, 26/1, 26/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Nicolae Testemițeanu 29/2 - în intervalul de timp între 10:00 - 12:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


5. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Petru Zadnipru 14/1, 14/7 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


7. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Braniștii 3/2, 999, Dumitru Rîșcanu 29A, 29/1, 29/2, 31/1, 31/2, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Moșilor 2, 2/1, 4, 19, 27, Ismail 101, 103, 105, 105A, 109, 111, 116, T.Vladimirescu 1A, 1/7, 53, Uzinelor 1, Vadul lui Vodă 2/1, 999 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Colina Pușkin 10, 15, 17, 23/3, 41, 43, C.Stamati 1-17, 2-16, Ion Doncev 1-21, 2-22, Ion Pruncul 24, Moara Roșie 3, Z.Arbore 1-7, 2-6, str-la Z.Arbore 3/1, 4, 7, 7A - în intervalul de timp între 11:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Florilor 12/4, 14/1, 14/2 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.V.Badiu 7, 12, 16, Calea Orheiului 93, C.Brîncoveanu 17-23, 18, 9001, Gh.Madan 14-44, 51-77, Lalelelor 1-7, 2-8, Liliacului 1-7, 2, Magda Isanos 1-11, 2-10, Moldovița 2-19, 21-23, Vl.Comarov 3-7, str-la Vl.Comarov 1-7, 2 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 (1 ora) pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


9. Cahul:


or.Cahul: str.Barbu Lăutaru, Dacilor, Doinelor, Dragoş-Vodă, Eroilor, Griviţei şos., Maria Cibotari, Mihai Viteazul, Mihail Şolohov, P.Rumeanţev, Păcii, Teodor Nencev, Trandafirilor, Unirii, Vasile Lupu, Vlad Ţepeş - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Alexanderfeld: str. 30 Let Pobedî, 8 Martie, Parcovaia, Sadovaia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Colibaș: str.Octombrie, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Costache Negruzzi, Fraţii Timofei, Libertăţii, Octeabriscaea, Prut, Recea, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Cantemir:


s.Doina, s.Iasnaia Poleana - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Ceadîr-Lunga: str.Sanatorscaia; s.Bejghioz: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Chirov, Lenin, Lenin str-la, Lesnaea, Molodejnaea, Pobeda, Sadovaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bugeac: str.Ion Creangă, Iubileinaea, Olimpiiscaea, Rabociaea, Solnecinaea str-la, Stanţionnaea, Zorge - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cazaclia: str.Crupscaea, Dimitrova, Griboedova str-la, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi: str.Chirov, Cosmonavtov, Lenin, Cotovschi, Școlinaia, Tvardovscogo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Călăraşi:


s.Vălcineț: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Codrilor, Decebal, Dragoş Vodă, s.Vălcineţ, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Volcineţ, s.Peticeni, s.Temeleuți - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


13. Căuşeni:


or.Căușeni: str.A.Pușkin, Calea Brezoii, Gh.Cojbuc, Meșterul Voicu, N.Nekrasov, str-la Trei Fîntîni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Baimaclia - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Săiți - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Cimişlia:


s.Batîr - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


15. Criuleni:


or.Criuleni: str. 31 August, bul.Biruința, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Maşcăuţi - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ustia - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru conectarea noului consumator


16. Hînceşti:


or.Hîncești: str.A.Lăpușneanul, A.Mateevici, Dragoș Vodă, Ion Soltîs, Miciurin, M.Frunze, Mihalcea Hîncu, N.Testemițeanu, Sergiu Cașu, Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Hîncești: str.M.Dragan, M.Sadoveanu - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 16:50 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


17. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Basarabia, Ialoveni, Nicolae Testemiţeanu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Mileștii Noi, s.Moleștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru conectarea clienţilor noi


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Țipala - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Leova:


or.Leova: str.Alexandru cel Bun, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Cahului, Ciprian Porumbescu, Constantin Stere, Dacia, Independenţei, Ioan Vodă, Maria Drăgan, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Nicolae Iorga, Nicolae Milescu Spătaru, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Unirii, Victor Crăcescu str-la, s.Filipeni, s.Hănasenii Noi, s.Romanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Nisporeni:


s.Brătuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Iurceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


20. Orhei:


s.Biești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mălăiești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Străşeni:


or.Bucovăț: str.Fabricii, Livezilor, str-la Livezilor, Maria Magdalena, M.Eminescu, str-la Sadovîi, Ștefan cel Mare, V.Alecsandri, Bîcovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Micleușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


22. Ştefan Vodă:


s.Ermoclia: str.Alexandr Pușkin, Eugen Doga, Gherman Titov, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Maslova, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 11:20 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului / pentru conectarea noului consumator


s.Grădinița: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Serghei Lazo, Sovetscaea; s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Slobozia: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Ion Soltîs str-la, Miciurin, Primăverii, Rudco, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de conectarea consumatorilor noi
s.Talmaza: str. 27 August, Florilor, Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, Valentina Tereșcova - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului / pentru conectarea noului consumator


23. Taraclia:


or.Taraclia: str.Mihail Şolohov, Minin, Molodejnaea, Ostrovscogo, Partizanilor, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


24. Teleneşti:


s.Brînzenii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load