Deconectări de lumină, programate pentru 7 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 7 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 7 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Cornului 5, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Cornului 11/1, Ghioceilor 999 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.Calea Unirii, Calea Unirii 1 str-la, Calea Unirii 2 str-la, Calea Unirii 3 str-la, Rezistentei, Rezistentei 1 str-la, Rezistentei 2 str-la, Vovinteni, Vovinteni 3 str-la - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


or.Durlești: str.Cantinei, Cartusa, Tineretului, Atelierilor - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


3. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Ghidighici:


s.Ghidighici: str. și str-la 9 Mai, Alexandr Puşkin, Dimitrie Cantemir, Fundul Vaii, Ghidighici, Gribov, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin str-la, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Sărături, Sărături str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru:


str.București 9999, Camenița 2A,V, 4, 4A, 9999, Ciuflea 1, 4, 6, 9999, Cristești 1-5, 2-6, Dacia 999, Hrușcă 2A, Ion Vasilenco 12-20, Milești 3-7, 4-34, Valea Podului 2, 7, 8A, 9, Valea Trandafirilor 2, 2B - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str.Fantalului 8 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


str.Mihai Kogălniceanu 44, 52, 53, 54, 56, 57, 57/1, 59, 61, 63 - în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Rîşcani:


bd.Moscova 5, 5/2, 5/4, 5A, 9, 9/2 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.A.Botezatu 1-11, 2-4, P.Rareș 38, 59, Romană 24-32, 30/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


6. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


7. Anenii Noi:


s.Albiniţa: str.Albiniţa, Chişinăului, Fîntînilor, Prieteniei, Socoleni, Speranţei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bulboaca: str.Alexandru Marinescu, Bulboaca, Petru Marinescu - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hîrbovăţ: str.Boris Glavan, Hîrbovăţ, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Ţînţăreni: str.Alexandru Donici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Chişinăului, Dragoş Vodă, Ion Creangă, Luţeni, Murelor, Nicolae Dabija, Primăriei, Ţînţăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Cahul:


s.Colibaș: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bisericii, Caişilor, Colibaș, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prietenie, Prut, Prutului, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


9. Cantemir:


or.Cantemir: str.Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Doinelor, Livezilor, Muncii, Sănătăţii, Tamara Ciobanu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cania - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexei Şciusev, Briulova, Gheorghi Jucov, N.Krupskaea, Ostrovscogo, Serghei Esenin, Taras Şevcenco, Zlatova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ceadîr-Lunga: str.Boris Glavan, Kuibîşev, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ceadîr Lunga: str.Lenin, Sîrtmaci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Vulcănești: str.Mihail Frunze, Rumeanțeva, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Căbăiești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


12. Căuşeni:


s.Cîrnățeni, s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


13. Cimişlia:


or.Cimislia: str.Cetatea Albă - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Javgur - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Criuleni:


s.Onițcani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Hînceşti:


or.Hincești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bobeica, s.Dahnovici - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str.Colhoznaea, Davîdova, Independenţei, Mihail Lomonosov, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Ialoveni:


s.Condrița, s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Leova:


or.Leova: str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cîzlar, s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru  lucrări de reconstrucţie LEA


18. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Soltăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Șișcani, s.Drojdieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


19. Orhei:


or.Orhei: str.Ciobanu Tamara, Constantin Negruzzi, Ioana Iakir, Privighetorilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Orhei: str.Prieteniei, C.Stere, str. și str-la Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Străşeni:


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Ştefan Vodă:


s.Ciobruciu: str.Cecvora, Cioburciu, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Molodejnaea, Păcii, Suvorovo - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Olanesti: str.Alexandru cel Bun, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Olăneşti, Serghei Lazo, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:50 -17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


22. Taraclia:


or.Taraclia: str.Miciurin, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Valea Perjei: str-la Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi, Popova, Sadovaea, Valea Perjei, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


23. Teleneşti:


s.Leușeni - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


 


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load