Deconectări de lumină, programate pentru 6 august

Deconectări de lumină, programate pentru 6 august

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 6 august 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica, s.Băcioi:


s.Băcioi: str.Anatol Corobcianu, Cireşilor, Doina, Druţă Ion, Fîntînilor, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Coşbuc 1G., Gheorghe Coşbuc 2G, Ion Inculeţ, Lalelelor, Maria Tănase, Mitropolit Petru Movilă, Pantelimon Halippa, Sfîntul Ştefan, Vasile Lupu, Vlahuţă Alexandru - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Alba Iulia 15, 19, 148/3, Dealul Morilor 37, Gh.Tofan 2, Lipcani 1-17, 2-20, str-la Lipcani 1-9, Paris 3, 30-36, 43-51, 999, 9999 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


3. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-144 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


5. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Transnistria 16/1 - în intervalul de timp între 09:15 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


bd.Moscova 16 sc.7,8 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.A.Russo 5/2, 7/2, 9/2, 13/3, 13/4, Miron Costin 20-24, 26/2, 26/6, N.Dimo 9999 - în intervalul de timp între 08:55 - 16:55 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:


or.Cricova: str. 31 August 1989, Albişoara, Alecu Russo, Alexei Mateevici, Bucuria, Chişinăului, Chişinăului 2 str-la, Chişinăului str-la, Ciorescu, Cricova, Dacia, Decebal, Decebal str-la, Doina, Florilor, Gherman Titov, Ion Creangă, Ion Iachir, Iurie Gagarin, Libertăţii, Livezilor, Luceafărul, Lugovavaia, Mihai Eminescu, Minerilor, Mioriţa, Mitropolit Dosoftei, Petru Ungureanu, Renaşterii, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Vasile Alecsandri, Veteranilor, Viilor, Viilor str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


9. Anenii Noi:


s.Delacău - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Troița Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


10. Cahul:


s.Slobozia Mare: str.Comsomoliscaea, Izvoarelor, Luceafărul, Sfătul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


11. Comrat (UTA Găgăuzia):


s.Cazaclia: str. 24 august, Maxim Gorki - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Cazaclia: str-la Corciaghina, Lev Tolstoi str-la, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cioc-Maidan - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


12. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Horodiște - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


13. Căuşeni:


s.Florica, s.Plop - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Grădinița: str.Lesnaia, Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Cimişlia:


s.Albina - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Criuleni:


s.Hîrtopul Mare - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 16:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Mășcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zăicana - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


16. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Bucovina str-la, Budăi, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Demnitatea, Florilor, Gheorge Călinescu, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Industrială, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Nistru, Petru Movilă str-la, Polevoi str-la, Prut, Serghei Lazo, Severnîi str-la, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Nemțeni, s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Oneşti - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Ialoveni:


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Leova:


or.Iargara: str.Mehanizatorov, Păcii, Zelionaia, 27 august - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


19. Nisporeni:


s.Bălăurești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


20. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:20 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Orhei: str.Constantin Negruzzi, Glavan Boris, Ioana Iakir, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Orhei: str.Mitropolit Varlaam, Renaşterii Naţionale, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Lupu, Vasile Mahu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Neculaieuca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Pelivan: str.Ioan Pelivan - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


21. Străşeni:


s.Onești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


22. Ştefan Vodă:


s.Antonești: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, Renaşterii, Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


23. Taraclia:


s.Valea Perjei: str.Beşghioz, Calinina, Comsomoliscaea, Dimitrova, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Molotcova, Serghei Lazo, Valea Perjei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


24. Teleneşti:


s.Inești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load