Deconectări de lumină, programate pentru 5 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 5 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că miercuri, 5 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Bariera Sculeni 30, 36, 38, str-la Bariera Sculeni 7, 20-48, 9999, 43, Basarabilor 37, Călărași 78, Milano 5-19, 58-68, Torino 1-29, 2-12 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cornului 5, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Cornului 11/1, Ghioceilor 999 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Ioana Radu 13-19, 14-20, Ștefan Neaga 31-41, 32-34, T.Ciobanu 1-23, 2-22 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.B.Lăutaru, Toma Alimoș - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:


s.Trușeni: str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Constantin Stere, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Hîrtoape, Iurie Gagarin, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea cel Bătrîn, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Spicului, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Traian, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


4. Chişinău, sectorul Centru:


str.Alexandru Hîjdeu 73, 75, 104, 106, 110, Cahul 9-39, 16-26, Galbena 1-3, 2-8, Grigore Ureche 58-70, 67-73, Șipotelor 2, Sîrbească 5, 7A, Țirilson Rabbi 2, 3, 17, 19, 21, Vlahuta Alexandru 1-21, 10-38 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
str.Arborilor 21 - în intervalul de timp între 09:35 - 16:35 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Gheorghe Madan 50/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Socoleni 5, 5/1, 5/4, 5/5, 5/6, Calea Orheiului 94, 112, 125, 9002 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Socoleni 15, 17 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Miciurin, Suvorov, Tighina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Humuleşti: str.Bubuieci, Chişinăului, George Coşbuc, Humuleşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Puhaceni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Cahul:


or.Cahul: str.Ioan Vodă cel Cumplit, Lenin, Victoriei, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Cahul: str.Mihail Solohov, P.Rumeantev, Pacii - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Colibași: str.Octombrie, 1 Mai, Alba Iulia, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bisericii, Caişilor, Costache Negruzzi, Crasnov, Dimitrie Cantemir, Fraţii Timofei, Grădinilor, Grănicerilor, Horelor, Ion Creangă, Ivan Zaikin, Libertăţii, Liniştită, Mihail Frunze, Nouă, Octeabriscaea, Pobedî, Prietenia, Prut, Prutului, Recea, Serghei Lazo, Suvorova, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Troian, Uliţa Mare, Vasile Alecsandri, Viilor, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Giurgiulești: str.Dunaiscaea, Independenţei, Plotnicova, Pogranicinaea, Sov.Armii - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Vadul lui Isaak - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Cantemir:


s.Cîșla - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Lenin - parțial în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str. 25 Siezda, Cahul str-la, Jdanova str-la, Mihail Frunze - parțial în intervalul de timp între 09:50 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
or.Vulcănești: str.Bolgarscaea, Voroșilov, Lenin, Vulcănești, Voronțova - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru lucrări de conectarea clienţilor noi
s.Valea Perjei: str.Crasnoe-Znamea, Lenin, Ohotnicescaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Căuşeni:


s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Fîrlădeni: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Ciobanu, D.Cantemir, Fîrlădeni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Viilor, Voluntarilor, s.Fîrlădenii Noi, s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Grădinița: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Gradinita, Serghei Lazo, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Leuntea - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Valea Verde - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


14. Cimişlia:


s.Javgur - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Sadaclia: str.Cogîlnic, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Voczalinaea, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Hînceşti:


or.Hincești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bobeica, s.Dahnovici - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str.Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Leovscaea, Stepnaea, Ştefan Vodă, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Şipoteni: str.Izvoarelor, Salcîmilor, Șipoteni, Sfîntul Gheorghe - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


16. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Grigore Vieru, Hînceşti str-la, Ion Neculce, Lev Tolstoi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu str-la, Valea Haiducilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Gangura, s.Alexandrovca - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răzeni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Leova:


s.Cîmpul Drept, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cîzlar, s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Covurlui - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 18:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Boldurești, s.Bălăurești, s.Zberoaia - parțial, în intervalul de timp între 10:50 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bursuc, s.Lozova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cioreşti - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


19. Orhei:


or.Orhei: str. 31 August 1989, Aluniţa, Baladelor, Constantin Brîncuşi, Făguraş, Lăcrămioarelor, Meşterul Manole, Meşteşugarilor, Nistreană, Sfînta Ana, Slobozia, Viorelelor, Zidarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Orhei: str.Prieteniei, C.Stere, str. și str-la Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Brănești, s.Furceni, s.Ivancea, s.Lucașeuca, s.Peresecina, s.Pohorniceni, s.Seliște - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zorile - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Străşeni:


or.Straseni: str.Dragos Voda, Grigore Ureche, Miron Costin, Nikolae Testemiteanu, Orheiului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Ghelauza, s.Negresti, s.Recea, s.Saca, s.Tataresti, s.Zubresti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Ştefan Vodă:


s.Copceac: str. 31 August, Comsomlului, Molodeojnaia, Vinogradnaia - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Talmaza: str. 27 August, 31 August 1989, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Iurie Gagarin, Luceafărul, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, Prietenia, Talmaza, Vasile Alecsandri, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Taraclia:


s.Balabanu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Facebook, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load