Deconectări de lumină, programate pentru 4 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 4 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 04 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Alba Iulia 79/1, 79/2, 81, 81/2, 81/3, 81/4, 81/5, 81/6, 81/7, 81/8, 85/2, 89/2, 89/3, 93/2, 97/2, 188/1, str-la 4 Balcani 7, 12, 15, str-la 5 Balcani 10/1, 16, șos.Balcani 11, Basarabilor 1-25, 2-26, Calea Ieșilor 30, 30 D, 30 E, 30 G, 30 J, 30 V, 34, 36, 91, Codrilor 8, 10, Ion Buzdugan 4-24, Mușatinilor 1-29 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cornului 5, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Cornului 11/1, Ghioceilor 999 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Sucevița 22/1 - în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:


or.Vatra: str.Constructorilor, Feroviarilor, I.Pruncul - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hîncești 58, Pomilor 11, V.Docuceaev 3, 3/1, 4, 4/2, 6, 6J, 11, 13, 13/1, 13/2 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Alexei Mateevici 103 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 14:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Costiujeni 5, Grenoble 9999 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Colonița: str.Bucureşti, Budeşti, Coloniţa, Emilian Bucov, Florilor, Hotin, Lăutarilor, Mihail Sadoveanu, Nicolina, Plecan, Rasaritului, Stejarilor, Ştefan Neaga, Tighina, Tineretului, Tohatin, Trandafirilor, Unirii, Vadul lui Vodă, Valea Lacului, Valea Ungurilui, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Aerodromului 4, 9/1, 9A, 23A, str-la 1 Aerodromului 2, 3, str-la 2 Aerodromului 6, str-la Aerodromului 4A, 8, 10, 12, A.Doga 24/1, 25, 25A, 27, 27A, 29, 31, Dm.Rîșcanu 3, 4, 6 - în intervalul de timp între 09:25 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Dimo 1/1 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:01 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Anenii Noi:


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciobanovca, s.Batîc - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


9. Cahul:


s.Brînza: str.Ștefan Cel Mare, Lenin, Drujbî - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 12:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Crihana Veche - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 10:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Manta - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Slobozia Mare: str.Barbu Lăutaru, Ciocîrliei, Florilor, Fratii Brescan, Grădinilor, Independenţei, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Plopilor, Plugarilor, Pogranicinaea, Sărăieni, Sfătul Ţării, Sportivilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tatarca Noua, Tineretului, Uliţa Mare, Unirii, V.Pocoi, Vierilor - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Cantemir:


s.Iepurenui - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


11. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Cikalov, Cutuzova, Dunaeva, Lenin, Nevski, Ostrovscogo, Rocosovscogo, S.Saviţcoi, Suvorov, Taras Şevcenco, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Beșalma: str. 40 Let Octeabrea, Alexandr Puşkin, Lenin, Mihail Lermontov, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cioc-Maidan: str. 28 Iunie, Colhoznaea, Comsomoliscaea, Dimova, Grigore Cotovschi, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Molodejnaea, Octeabriscaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Călăraşi:


or.Călărași: 31 August 1989 1 str-la, Biruinţei, Mihai Eminescu, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Toma Ciorbă, 31 August 1989, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


13. Căuşeni:


s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Fîrlădeni: str. 1 Mai, 31 August 1989, Alecu Russo, Alexei Mateevici, Andrei Railean, Biruinţei, Chirov, Ciobanu S.str., D.Cantemir, Dorişeno S., Fîrlădeni, Fontanului, Gheorghe Coşbuc, Independenţei, Iurie Gagarin, Liceului, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Păcii, Răilean A.str., Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Vasile Gojan, Viilor, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


14. Hînceşti:


s.Bobeica, s.Dahnovici - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Livinschi, Andrei Lupaşco, Boghiceni, Cotunii, Dacia, Mircea cel Bătrîn, Petru Leonardo, Rîpa Largă, Rupturii, Ruşilor, Sfîntul Nicolae, Salcîmilor, Sfîntul Andrei, Zorile, Anatolie Zupcu - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Crasnoarmeiscoe: str. 28 Iunie, Artema, Boris Glavan, Calinina, Chirov, Cicalova, Comsomoliscaea, Griboedova, Grigore Cotovschi, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Lenin, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Mira, Nahimova, Ogorodnaea, Oleg Coşevoi, Oziornaia str-la, Sadovaea, Serghei Lazo, Sovetscaea, Sverdlova, Taras Şevcenco, Ţentralinaea, Vişnevîi str-la, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 10:20 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Şipoteni: str.Izvoarelor, Salcîmilor, Șipoteni, Sfîntul Gheorghe - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


15. Ialoveni:


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Malcoci - parțial în intervalul de timp între 09:55 – 13:30, pentru conectarea noului consumator
s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văsieni, s.Ruseștii Noi, s.Bardar, s.Ruseștii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Leova:


or.Iargara: str.Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Băiuş, Căile Ferate, Maxim Gorki, Mehanizatorov, Păcii, Viilor, Zelionaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cîmpul Drept, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cîzlar - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Sarata Noua: str.Doina, Litoralului, Livezilor, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tochile-Răducani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Nisporeni:


s.Cioresti, s.Vulcanesti - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Străşeni:


s.Dolna, s.Huzun, s.Micleuseni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Lozova: str.Biruinta, Dealul Morilor, str-la Dealul Morilor, G.Posasdov, I.Creanga, M.Eminescu, Lozova, Acad.I.Grosu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vorniceni: str.1 Mai, Alexandru Cosmescu, Alexandru Ioan Cuza, Constantin Balaur, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Decebal, Dumenilor, Georghe Asachi, Liviu Deleanu, Mihai Sadoveanu, Miron Costin, Petrăriilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ştefan Vodă:


s.Ermoclia: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Şciusev, Avrora, Brejneva, Calinina, Cauşanscaea, Cauşanschii str-la, Curciatova, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Gurienco, Guseva, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Maslova, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Molodejnaea, Naberejnaea, Pădurilor, Pionerscaea, Proletarscaea, s.Ermoclia, Sadovaea, Semenovscaea, Serghei Lazo, Suvorova - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Taraclia:


s.Valea Perjei: str.Crasnoe-Znamea, Lenin, Ohotnicescaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Teleneşti:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load