Deconectări de lumină, programate pentru 28 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 28 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 28 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Vatra:


or.Vatra: str.Alexandru cel Bun, Gradinilor, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Lacului, Lidia Istrati, Livezilor, Mal.Drept Lac.Ghidighici, Mărţişor, Miciurin, Mihai Eminescu, Nicolae Sulac, Pădurii, Plopilor, Podgorenilor, Podgorenilor str-la, Poieniţei, Renaşterii, Serghei Bogza, Ştefan Vodă, Unirii, Vatra - parțial, în intervalul de timp între 06:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


3. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:


s.Trușeni: str. 1 Mai, 27 August, 27 August 1 str-la, 27 August 4 str-la, 31 August 1989, 9 Mai, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun str-la, Alexei Mateevici, Alexei Mateevici str-la, Basarabia, Boris Glavan, Boris Glavan 1 str-la, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Ciresar, Ciresilor, Codreanu, Constantin Stamati, Constantin Stere, Dacia, Dacia str-la, Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Doina, Dumbravii, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Madan, Ghidighici, Hîrtoape, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Soltîs, Ion Soltîs 1 str-la, Ion Soltîs 2 str-la, Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Iurie Gagarin 2 str-la, Iurie Gagarin 3 str-la, Iurie Gagarin 4 str-la, Kiev, Kiev 1 str-la, Kiev str-la, Livezilor, Livezilor 1 str-la, Livezilor 2 str-la, Livezilor 3 str-la, Mesterul Manole, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mircea cel Bătrîn, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Potîrcâ Fiodor, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Serghei Lazo, Spicului, Straseni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt st-la, Tinereţii, Traian, Trandafirilor, Truseni, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vasile Lupu 1 str-la, Vasile Lupu 3 str-la, Veronica Micle, Viilor, Voluntarilor - parțial în intervalul de timp între 06:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru:


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Gh.Asachi 23A, 25B, 25/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Tudor Gheorghe 1-5, 2-4, Mitropolit Gurie Grosu 9-15, Hînceşti şos. 3-41, 18, 32 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


5. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Mircea cel Bătrîn 20/2, 20/6, 22/1, 22/2, 24, 24/1, 24/6, 26/1, 26/5, Nicolae Milescu Spătaru 11/3, 11/4, 11/5, 11/6, 11/7, 11/9, 11/10, 11/10A, 11/11 - în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:


or.Vadul Lui Vodă: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bogdan Petriceicu Haşdeu st-la, Cetatea Albă, Decebal, Ismail, Munteniei, Onika A, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tatarbunar, Luceafărul - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Vadul Lui Vodă: str.Primaverii, Sfîntul Dumitru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vadul Lui Vodă Selo - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 10:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:


or.Cricova: str.Chișinăului 86, 94, 102, 108-112, A.Mateevici 9999 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Ciorescu: str.Alexandru cel Bun 30, 31, Cioresu 801, Ștefan Cel Mare 9003, 9004, 9005 - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


9. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


10. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Concilierii Naţionale, Livezilor, Piaţa 31 Augusta 1989, Zagorodnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Botnărești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Floreni: str.Ciocîrliei, Dacilor, Floreni, Hotinului, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Groza, Prieteniei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Gura Bîcului: str.Gura Bîcului, Libertăţii, Tineretului, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


11. Basarabeasca:


s.Abaclia: str. 31 August 1989 (Şopsa), Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Coghilinic, Dacia, Dimitrie Cantemir, Dom Pps, Fîntînilor, Grădinilor, I.Dodică, Independenţei, Ion Iachir, Ion Secrieru, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, s.Abaclia, Serghei Lazo, Spitalului, Şcolinaea, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Cahul:


or.Cahul: str.Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Independenţei, Mircea cel Bătrîn, Republicii, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


13. Cantemir:


or.Cantemir: str.Basarabia, Boris Glavan, Mihai Eminescu, Ştefan Vodă, Zona de odihnă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Ceadîr Lunga: str.Bugeacului, Ivan Turghenev str-la, Serghei Kirov str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Vulcănesți: str.Bolgradscaea, Energheticov, Energheticov str-la, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Lenin, Repina str-la, Repnina, st.Vulcanesti, Tanchistov, Voronţova, Voroşilov, Voroşilov str-la - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Vulcănești: str.Molodejnaea, Nicutova, Oleg Coşevoi, Svetlaea, Vasilii Jukovski, Vasilii Jukovski str-la, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Beșghioz: str.Lenin, Suvorova, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Congaz: str. 28 Iunie, Bugeacului, Buiuclî, Cosmonauţilor, Dokuceaev, Kalinin, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Miciurin str-la, Nikolaev, Novaea, Octeabriscaea, Ohotniceaea, Pionerilor, Serghei Kirov, Serghei Kirov str-la, Serghei Koroliov, Sovetscaea, Stroitelnaea, Sverdlov, Vasilii Ceapaev, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Iujnoe: str. 70 Let Octeabrea, Capitana Reabchina, Lenin, Molodejnaea, Vîsocaea, s.Găvănoasa - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Călăraşi:


s.Sipoteni: str.Alecu Russo, Andrieş, Constantin Negruzzi, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Serghei Lazo, Sipoteni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Timoşenco, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, 31 August 1989, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Alecu Russo, Mitropolit Varlaam, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 4 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str.Alexei Mateevici - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Baccealia, s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Tocuz - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


17. Criuleni:


s.Ișnovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Mihail Sadoveanu, Maria Drăgan - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mingir - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


or.Ialoveni: str.Chilia, Gagarin, Ștefănucă Petru - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Alexandrovca, s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bardar - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Răzeni, s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Leova:


or.Iargara: str.Zelionaea, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


22. Orhei:


or.Orhei: str.A.Belschii, Barbu Lăutaru, Biriukov, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Braşoveanu, Cupcea Valeriu, Dimitrie Cantemir, Doina, Doina Şi Ion Aldea Teodorovici, Dosoftei Mitropolit, Florilor, Haiducul Bargat, Iaşi, La hotar, Mihail Mîndru, Nucarilor, Parfionov, Serghei Lazo, Sesiunea 13, Stejarilor, Trandafirilor, Trosceanskaia, Vissarion Belinski, Vişinilor, Zemţov - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Piatra - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


23. Străşeni:


or.Strășeni: str. 1 Iunie, Calea Basarabiei, Codrilor, Ion Caraciobanu, Leonid Severin, Mircea cel Bătrîn, Mitropolit Bănulescu-Bodoni, Sfinţii Împăraţi Constantin, Teilor, Tineretului, Alexandru cel Bun, Maria Drăgan, Ştefan Neaga, 1 Cartierul locativ, 1 Mai, 1 Mai str-la, 2 Cartierul locativ, 31 August 1989, 31 August 1989 1 str-la, 31 August 1989 2 str-la, 8 Martie, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexandru Marinescu, Alexandru Marinescu str-la, Alexandru Plămădeală, Alexei Şciusev, Andrei Jereghi, Aron Pumnul, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Boris Glavan, Bucovinei, Burebista, Chişinăului Şos., Ciprian Porumbescu, Ciprian Porumbescu str-la, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Constantin Stere, Curecheru Mihai, Dacia, Decebal, Decebal str-la, Dimitrie Cantemir, Doina, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Drumul Chisinaului, Drumul Scorenilor, Elena Alistar, Eugen Coca, Exstravelant, Gheorghe Asachi, Gheorghe Coşbuc, Gheorghe Madan, Gribova, Grigore Adam, Grigore Ureche, Havuzului str-la, Hotin, Igor Vieru, Ioan Vodă, Ioana Iakir, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Ion Soltîs, Ion Vatamanu, Iurie Gagarin, Leonid Şevcenco, Liviu Deleanu, Maria Cibotari, Maxim Gorki, Miciurin, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mihail Lomonosov, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Varlaam, Morilor str-la, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Ocolul Silvic, Păcii, Petru Rareş, Petru Zadnipru, Podgorenilor, Polihronie Sîrcu, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Stepii str-la, Şota Rustaveli, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Toma Alimoş, Toma Ciorbă, Toma Ciorbă str-la, Trandafirilor, Trei Ierarhi, Tudor Vladimirescu, Unirii, Valeriu Cupcea, Valeriu Cupcea str-la, Vasile Alecsandri, Vasile AlecsandriI str-la, Vasile Lupu, Vasile Lupu, Veronica Micle, Veronica Micle str-la, Vlad Ioviţă, Vlad Ţepeş, Vodă cel Cumplit, Volocii - parțial în intervalul de timp între 06:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cojușna: str.Haiducilor, Independenţei, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Libertăţii, Livezilor, Lomtadze Revaz, Luceafărul, Lutoasa, Maxim Gorki, Mecanizatorilor, Memoriei, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihai Viteazul str-la, Mihail Frunze, Muşatinilor, Nicolae Dimo, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Nouă, Nucarilor, Pavel Boţu, Păcii, Petru Rareş, Podgorenilor, Popov, Primar M.Jereghi, Primavarii, Protoereul Alexandru Turcin, Cojuşna, Scorenilor, Sireţcaea, Sîreţului, Străşenilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tobîltoc, Trandafirilor, Triboi, Truşeni, Valea Leucei, Valea Luncii, Valerii Cicalov, Valeriu Cupcea, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vera Triboi, Veteranilor, Victor Jeregi, Victoriei, Viilor, Vişinilor, Voroncihina, Zinevici - în intervalul de timp între 06:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Făgureni, s.Scoreni - parțial în intervalul de timp între 06:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tătărești - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Gradinita: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Sovetscaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Popeasca: str. 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Talmaza: str. 28 Iunie, 31 August 1989, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Luceafărul, Nistrului, Prietenia, Vasile Alecsandri, Viilor, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Volintiri: str.Dm.Cantemir, Sf.Gheorghe, Tricolor - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Volintiri: str.Ucraineană, Ștefan cel Mare, Basarabeana - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


25. Taraclia:


s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Copceac: str.Mira - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Musaitu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


26. Teleneşti:


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load