Deconectări de lumină, programate pentru 27 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 27 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 27 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


2. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Pușkin 30, 44, 44/1, 44V, Alexandru cel Bun 49, 51, 62, 62A, 98, Bălți 2/1, Columna 113, Octavian Goga 25, 26, Ștefan cel Mate 136 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str.Gheorghe Asachi 25, 27, 27/3, 27J, 27V, 32/2, 48/1, 48/2 - parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 14:00, pentru lucrari de modernizarea echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Cărămidarilor 13-23, 26-38, Liviu Rebreanu 20A, 20/1A, 20/2, Uzinelor 12-14, 27-79 - în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Igor Vieru 12 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Mircea cel Bătrîn 20/2, 20/6, 22/1, 22/2, 24, 24/1, 24/6, 26/1, 26/5, Nicolae Milescu Spătaru 11/3, 11/4, 11/5, 11/6, 11/7, 11/9, 11/10, 11/10A, 11/11 - în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Mircea cel Bătrîn 28/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Uzinelor 100/1, Varnița 16, 16/1, 18, 20/1, 22 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Coloniţa:


s.Colonița: str.Alexei Mateevici, Emilian Bucov, Hotin, Ion Vatamanu, Mihai Eminescu, Salcîmilor, Sf.Maria, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zorilor, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 10:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Cruzeşti:


s.Cruzeşti: str.Calea Ieşilor, Cruzeşti, Iazului, Independenţei, Intemeetorul Crudu, Intemeetorul Crudu str-la, Ioan Scurtu, Ion Hînganu, Izvorului, Sfatul Ţarii, Sfîntul Avram, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teilor, Valea Stoino, Valea Trandafirilor, Vatra Satului - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


7. Anenii Noi:


s.Botnăreşti, s.Salcia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Șerpeni - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Țînțăreni - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 11:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Cahul:


s.Alexandrfield: str. 30 Let Pobedî, Specialiștilor - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


9. Cantemir:


or.Cantemir: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Marinescu, Alexei Mateevici, Basarabia, Boris Glavan, Bucuria, Busuioc, Combatanţilor, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Garaji, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Luceafărul, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Mioriţa, Muncii, Nicolae Testemiţeanu, Nufarul, Păcii, Salcîmilor, Sănătăţii, Serghei Lazo, Ştefan Neaga, Ştefan Vodă, Tamara Ciobanu, Tcacenco, Tineretului, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Zavodscaea, Zona de odihnă - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Antonești, s.Leca, s.Cania, s.Iepureni, s.Cîrpești, s.Lărguța, s.porumbești, s.Toceni, s.Vîlcele - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Capaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Călărași:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Comrat (UTA Găgăuzia):


s.Cișmichioi: str.Gherţena, Limanscaea, Mihail Lomonosov, Ogorodnaea, Pionerscaea, Pogranicinaea, Uşinscogo - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


12. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Opaci: str.Anatolie Roşca, Florilor, Mihail Sadoveanu, Nicolae Sulac, Opaci, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim: str.Zaim, Alexei Mateevici - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Cimişlia:


s.Mihailovca: str.Dimitrie Cantemir, Eminescu M., Ion Creangă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Criuleni:


s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Hînceşti:


s.Lăpușna: str.Comarova, Ioana Iakir, Iurie Gagarin, Serghei Kirov - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Stolniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Ialoveni:


s.Alexandrovca, s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Dănceni, s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mileştii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Răzeni, s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Leova:


s.Cîmpul Drept - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Nisporeni:


or.Nisporeni: str. 1 Mai, Alexandru Marinescu, Basarabia, Constantin Negruzzi, Dacia, Dacia 1 str-la, Decebal, Doinelor, Grigore Adam, Grigore Ureche, Horelor, Industrială, Ion Creangă, Ion Neculce, Ion Soltîs, Libertăţii, Luceafărul, Martirilor Afgani, Mihai Kogălniceanu, Mihail Frunze, Mihail Sadoveanu, Miron Costin, Mitropolit Varlaam, Nicolae Dimo, Nirnovei, Păcii, Suveranitatii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tinjenesti, Tînjeleşti, Toma Ciorbă, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Veronica Micle, Victoriei, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Nisporeni: str.Crinilor, Muşatinilor, Renaşterii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


19. Orhei:


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Peresecina: str.Peresecina - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Străşeni:


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Ştefan Vodă:


or.Ștefan Vodă: str.Alexandru cel Bun, Libertăţii, Livezilor, Molodejnaea, Păcii, Suvorov, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Antonesti: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Copceac: str. 28 Iunie, 31 August 1989, Bulgară, Ciapaeva, Comsomoliscaea, Grigore Cotovschi, Lenin, Livezilor, Molodejnaea, Serghei Lazo, Viilor, Vinogradnaea - parțial, în intervalul de timp între 12:40 - 17:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Olăneşti: str. 31 August 1989, Basarabiei - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Olănești: str.Gheorghe Asachi, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


22. Taraclia:


s.Balabanu: str. 60 Let Octeabrea, Ciapaeva, Miciurin, Sadovaea, Valentina Tereşkova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Musaitu - parțial, în intervalul de timp între 09.30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load