Deconectări de lumină, programate pentru 25 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 25 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 25 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Decebal 70, Trandafirilor 7, 7/3, 9/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Căușeni 6A, 10A, 12, Cetatea Albă 36-48, 45-59, Hanul Morii 3, 11-23, 38, 43, str-la Hanul Morii 3-31, 4-20, Pandurilor 9 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


str.Cuza Vodă 27/2, 29/2 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Independenței 32/2 - în intervalul de timp între 09:40 - 21:40 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.Muncești 293B, 607 - în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Muncești 799, 799A, 801A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


3. Chişinău, sectorul Centru:


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Costiujeni 6, 6/1, 6/2 - în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


5. Chişinău, sectorul Ciocana, s.Budeşti:


s.Budești: str.Budești, Alecu Russo, Andrieş, Andrieş str-la, Baltata, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Chişinăului, Chişinăului str-la, Ciresilor, Clopotnitei, Clopotniţei str-la, Columna, Cotului, Crinilor, Crînilor str-la, Decebal, Florilor, Gheorghe Asachi, Ianovschii, Ion Creangă, Izvorul Vietii, Maria Drăgan, Mesterul Manole, Mihai Eminescu, Mihai Eminescu str-la, Mircea cel Bătrîn, Mitropolit Varlaam, Murelor, Murelor str-la, Nucilor, Pintea Pavel, Proca Vasile, Spicului, Spicului str-la, Şcolii, Teilor, Teilor str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Velicico - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


6. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Albişoara, Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Carmanov, Cişmelelor, Constantin Stere, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Dumbravii, Fîntînilor, Florilor, Fructelor, Gratii Stefan, Grătiești, Gribov, Ioan Vodă, Ion Soltîs, Izvoarelor, Livezilor, Mioriţa, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Milescu Spătaru, Petricani, Petricani str-la, Prieteniei, Primaverii, Rediului, Salcîmilor, Sf.Treime, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Anenii Noi:


s.Beriozchi: str.Păcii, Beriozchi, Zelionîi str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Bulboaca: str.Alexandru Marinescu, Bulboaca, Petru Marinescu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Nicolaevca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ochiul Roş, s.Picus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ruseni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Cahul:


s.Colibași: str.Ștefan Cel Mare, Libertații, Mihail Frunze, Granicerilor - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Găvănoasa: str.Lenin, Gavanoasa - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Taraclia de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Tvardița: str.Ceapaeva, Lesnaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Vulcănești: str. 25 let Moldavii, Ciapaeva, Ivan Turghenev, Lenin, Sov.Armii, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Căuşeni:


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Cimişlia:


s.Codreni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Troițcoe: str.Octeabriscaea, Sovetscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Criuleni:


s.Dubăsarii Vechi (s.Corjova - cons.Juridici) - parțial, în intervalul de timp între 10:05 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Hînceşti:


or.Hînceşti: str.Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Bozienilor şos., Burebista, Cimisliei şos., Ciprian Porumbescu, Cosmonavtov, Dobreni, Dragoş Vodă, Ion Soltîs, Iscra, Izvoarelor, Miciurin, Mihail Frunze, Mihalcea Hîncu, Mircea cel Bătrîn, Nicolae Iorga, Nicolae Testemiţeanu, Octeabriscaea, Păcii, Sergiu Caşu, Ştefan Vodă, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Hîncești: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Chiril Botnari, Chişinăului, Columna, Industrială, Ion Luca Caragiale, Mărţişor, Nicolae Milescu Spătaru, Octeabriscaea, Tamara Ciobanu - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Caracui, s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Lăpușna: str.Serghei Chirov, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Ialoveni:


s.Alexandrovca, s.Gangura - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Condrița, s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Răzeni, s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ruseștii Noi, s.Ruseștii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zîmbreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Leova:


or.Iargara: str.Zelionaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Dacia, Marea Adunare Naţională, Păcii - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Șișcani - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Orhei:


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


19. Străşeni:


s.Țigănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vorniceni: str. 1 Mai, Alexandru Cosmescu, Alexandru Ioan Cuza, Constantin Balaur, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Decebal, Dumenilor, Georghe Asachi, Liviu Deleanu, Mihai Sadoveanu, Miron Costin, Petrăriilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Ştefan Vodă:


s.Antonești: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Taraclia:


or.Taraclia: str.Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Tvardița: str.Ceapaeva, Lesnaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Musaitu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Teleneşti:


s.Sărătenii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load