Deconectări de lumină, programate pentru 20 iunie

Deconectări de lumină, programate pentru 20 iunie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 20 iunie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Botanica Veche 16, Burebista 47/2, 93, 116, bd.Dacia 47, 47/1, 47/2, 47/3, 47/4, 47/6, 47/7 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cuza Vodă 23, 25/2, 25/4, 25/5, 25/6, 25/7, 25/8, 25/10, 25/11, 27/2, 29/1, 29/4, 29/7, Ghica Vodă 1/3, Independenței 26/2 - în intervalul de timp între 12:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


3. Chişinău, sectorul Centru:


str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 - în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


4. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Alcedar 1, 2-4, A.Izbaș 1-47, 14-40, Arionești 2-6, Colonița 1-7, 2-4, 74-190, 77-175, str-la Colonița 1, 2, 3, Haiducul Bujor 53-69, 78-104, Nicolae Milescu Spătaru str-la 1-9, Tîrgoviște 1-25, 6-46, Transnistria 5, Vadul lui Vodă 9, 31, 99-127, 100, 144-146, 155, 162-196, 888, 999, 7777, 9001, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Cruzeşti:


s.Cruzești: str.Valea Stoino - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6.  Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.M.Basarab 8, 10 - în intervalul de timp între 09:00 - 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, or.Cricova:


or.Cricova: str.Chişinăului, Dacia, Luceafărul, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


8. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


9. Anenii Noi:


s.Botnărești - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


10. Cahul:


s.Giurgiulești: str.Pogranicinaea, Independenței - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Taraclia de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tartaul de Salcie - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 14:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


11. Cantemir:


s.Cîșla, s.Suhat - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Rumeanțeva - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ceadir Lunga: str.Alecu Russo, Ion Creangă, Iujnaea, Lenin, Sovhoznaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Vulcănești: str.Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Rumeanţeva - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 16:50 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi - parțial, în intervalul de timp între 14:05 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cișmichioi: str.Chirov, Cosmonavtov, Grigore Cotovschi, Lenin, Şcolinaea, Tvardovscogo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Călăraşi:


or.Călărași: str-la 1 Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun 3 str-la, Călăraşilor, Constantin Stamati, Frăţie 1 str-la, Frăţiei, Ion Creangă, Ion Creangă 1 str-la, Mihai Eminescu, Stejarului, Ştefan Neaga 1 str-la, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nișcani, s.Novaci, s.Vatamaneasa - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Seliștea Nouă: str.Alexandru cel Bun, Boris Glavan, Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Cosmonauţilor, Dimitrie Cantemir, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Grigore Cotovschi, Livezilor, Liza Ceaikina, Miciurin, Mihai Eminescu, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vinogradnaea, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tuzara: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Colhoznaea, Cosmonavtov, Oleg Coşevoi, Pionerscaea, Tuzara, Vasile Alecsandri, Zamfir Arbore - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vatamaneasa: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 1 str-la, Alexandr Puşkin 2 str-la, Codrilor, Drujbî, Ion Creangă, Ion Creangă 1 str-la, Ion Creangă 2 str-la, Lesnaea, Lesnoi per.1, Mihai Eminescu, Novoselov, Stejarului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Căuşeni:


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 15:30 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Hagimus, s.Sălcuța - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Săiți - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Zolotievca, s.Constantinovca, s.Nicolaevca - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Cimişlia:


s.Hîrtop, s.Ialpug, s.Prisaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Basarabeasca:


s.Iordanovca: str.Mihail Frunze, Mira, Molodejnaea, Neizvestno, Iordanovca, Serghei Lazo (s.Sadaclia - cons.juridici) - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Criuleni:


s.Rîșcova, s.Ișnovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alecu Russo, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gribova, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, prof.Ion Dumeniuk, Studentilor, Teilor, Tineretului, Vatra str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Hîncești: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bucovina str-la, Budăi, Chiril Botnari, Chişinăului, Cimisliei şos, Cogîlnic, Columna, Demnitatea, Florilor, Gheorge Călinescu, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Industrială, Ion Luca Caragiale, Maria Cibotari str-la, Mărţişor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihalcea Hîncu, Nicolae Milescu Spătaru, Nistru, Octeabriscaea, Petru Movilă str-la, Prut, Severnîi str-la, Tamara Ciobanu, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Hîncești: str-la Bucovina, Budăi, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Demnitatea, Florilor, Gheorge Călinescu, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Industrială, Mihai Eminescu, Nistru, Petru Movilă str-la, Prut, Severnîi str-la, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bujor, s.Mirești, s.Dragușenii Noi, s.Chetroșeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Caracui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Nemțeni - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Albinuţa, Bujorilor, Ghiocel, Hîrtop, Ialoveni, Ion Aldea-Teodorovici, Iurie Gagarin, Macilor, Mărţişor, Mihai Viteazul, Speranţa, Toporaşilor, Viilor, Viilor str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Puhoi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răzeni, s.Vasieni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Țîpala - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Leova:


or.Leova: str.Alexandru Marinescu, Ioan Vodă, Ion Luca Caragiale, Mihai Eminescu, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 19:45 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


22. Orhei:


s.Cucuruzeni, s.Morovaia, s.Ocnița Răzeși, s.Trebujeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Peresecina: str. 31 August 1989, Alexandru Donici, Alexandru Donici str-la, Alexandru Plămădeală, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Stamati, Dacia, Dimitrie Cantemir, Fîntînilor, Gheorghe Asachi, Hodolina, Luceafărul, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Miron Costin, Nucarilor, Petru Rareş, Pionerilor, s.Peresecina, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Susleni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


23. Străşeni:


or.Strășeni: str.Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Cetatea Albă, Constantin Stamati, Gavriil Musicescu, Ion Neculce, Mihail Sadoveanu, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Țigănești, s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răscaieți - parțial, în intervalul de timp între 08:50 - 10:20 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Răscăieți: str. 28 iunie, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Slobozia: str.Alexandr Puşkin, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Primăverii, s.Slobozia, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 10:35 - 12:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Slobozia: str.Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Izvoarelor, Primăverii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 13:10 - 14:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Slobozia: str.Miciurin, Mihail Frunze, s.Slobozia, Tinereţii, Vostocinaea - parțial, în intervalul de timp între 14:40 - 16:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Talmaza: str.Anatolie Sîrghi, Talmaza, Vasile Alecsandri, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


25. Taraclia:


s.Cealîc: str.Suvorova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


26. Teleneşti:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load