Deconectări de lumină, programate pentru 2 iulie

Deconectări de lumină, programate pentru 2 iulie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 2 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Hristo Botev 4, 4/1, 4/2, 6, 6/1, 8, Independenţei 1, Mălina Mare 45, 48/1, 50, Tudor Strişca 6, 8/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Călăraşi 79-96, 80-100, Călăraşi str-la 12, 12/1, 12/4, 12/5, 12/A, 12/G, Milano 19-43, 76-94 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


str.Eugen Coca 24, 26A,B,D,G,V, 30A,B, 45-55, Ion Creangă 20/2 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.Barbu Lăutaru, Toma Alimoș - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru:


şos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
str-la 2 Bazinului 2A, Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Paşcani 5-9, 19, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 2, 8-40, 19-25 - parțial în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Bujorilor, Bujorilor 1 str-la, Bujorilor 3 str-la, Bujorilor 5 str-la, Busuiocului, Busuiocului 1 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Codru, Colinei 1 str-la, Colinei 2 str-la, Costiujeni, Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 2 str-la, Sihastrului, Sitarului 3 str-la, Izvoarelor, Potîrnichii - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Ginta Latină 19/6, 21, 21/1, 21/2, 21/5, 23, 48, 48B, Nicolae Milescu Spătaru 1, 1/1, 1/2, 1A, 2/2, 2/3, 3, 3/1, Petru Zadnipru 18 - în intervalul de timp între 09:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Mircea cel Bătrîn 23, 25, 25/1, 25/2, 27, 27/1, 27/2, 27B, 9999, Igor Vieru 3, 3A, 4, 5, 5/1, 5/2, 5/4, 6/3, 7, 8/3, 9, 10, 10/3, 11, 11/1, 11/2, 11/3, 11/6 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Ion Creangă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ciobanovca: str.Octombrie, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cobusca Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Delacău - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


8. Cahul:


s.Găvănoasa: str.Lenin, Găvănosa - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17.30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pelinei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


9. Cantemir:


s.Cîrpești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Fedko, Mihail Frunze, Osipenko, Suvorov, Suvorov str-la, Tretiakov, Vissarion Belinski, Vissarion Belinski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Ceadîr-Lunga: str.Comsomolskaia, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Sadovaea, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Carbalia: str.Gaidarji G., Iubileinaea, Lesnaea, Molodejnaea str-la, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Călăraşi:


or.Călărași: str.Podiș, Elinețchii, Alexandru cel Bun, Bojole, Podiș 2 str-la, Ștefan Cel Mare și Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bravicea, s.Meleșeni, s.Țibirica, s.Schinoasa - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Frumoasa, s.Hîrjăuca, s.Nișcani, s.Parcani, s.Pitușca, s.Raciula, s.Vălcineț - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Căuşeni:


s.Baimaclia: str.Eugen Doga, Morii, Școlii, Ștefan cel Mare și Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Chircăieștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ciuflești: str.Pădurilor, Viilor, Surchiceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hagimus: str. 2 Decembrie, 27 August, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Basarabia, Căile Ferate, Cişmelelor, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Hîrtopului, Ilie Sajin, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pervomaisc - parțial, în intervalul de timp între 13:10 - 14:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


13. Cimişlia:


s.Ialpujeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 14:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Criuleni:


s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Slobozia-Dușca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexandru cel Bun, Bucovina str-la, Călinescu, Chişinăului, Cogîlnic, Cuza-Vodă, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Serghei Lazo, Taras Şevcenco str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Caracui, s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cărpineni: str.Chirov, Crupscaea, Davîdova, Independenţei, Pobeda, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Horjești: str.Frumusachi, Horjești, Ștefan cel Mare și Sfînt - parțial în intervalul de timp între 09:35 – 17:30, pentru conectarea noului Transformator
s.Lăpușna: str.Alexandru Lăpuşneanu, Grigore Cotovschi, Matrosov, Molodejnîi str-la, Plopilor, Podiş, Serghei Kirov, Sfînta Treime, Sovetov, Sovetov str-la, Şelepukina - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Ialoveni:


s.Mileștii Mici - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nimoreni, s.Suruceni - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Leova:


s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


18. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Nisporeni: str.Dacia, Tineretului, Vasile Alecsandri, Victoriei, Viilor, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Orhei:


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc, s.Jora de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Străşeni:


s.Micleușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Ştefan Vodă:


s.Leuntea: str.Maxim Gorkii, s.Valea Verde - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Talmaza: str.Florilor, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, Valentina Tereşkova, 28 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:50 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Talmaza: str.Păcii - parțial, în intervalul de timp între 11:20 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


22. Taraclia:


s.Musaitu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tvardița: str.Nikolai Valutin - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load