Deconectări de lumină, programate pentru 16 iulie

Deconectări de lumină, programate pentru 16 iulie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 16 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Botanica Veche 2, 2 scara 1,2, 8/2, 21, 21 bloc A,B, Cernăuți 3, Cuza Vodă 5/1, 5/2, 5/2A, 5/3, 7/2, 7/3, 7/4, 7/5, Poamei 5-17, Pompierilor 16A, Sarmizegetusa 48, 48/8, 48/12 - în intervalul de timp între 11:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hînceşti 44, str.Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.A.Cosmescu 8-30, 31-55, Ganea Ion 1, 13-29, 22-30, Gheorghe Caşu 35, 37, Ion Nistor 30, 42/1, 44/1, M.Lomonosov 35 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Toma Ciorbă 1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Vasile Pogor 2, Hînceşti şos. 256, 256/1, 999, 9999 - în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Mirceşti 42 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Bucovinei, Gribov, Mitropolit Petru Movilă, Ţărinii, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


5. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Alexandr Puşkin, Cernîşevski, Miciurin, Serghei Koroliov, Zarecinaea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Chetrosu - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


6. Cahul:


s.Burlăceni: str.Lenin, M.Frunze - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Lopățica - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru conectarea noului consumator


7. Cantemir:


s.Capaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cîetu: str.Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Haiducilor, Independenţei, Ion Soltîs, Lenin, Lesnaea, Naberejnaea, Nahimova, Ciet, Şcolinaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Dimitrova: str.Dimitrie Cantemir, Molodejnaea, Dimitrovca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


8. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Vulcănești: str.Calinina, Calinina str-la, Comarova, Comsomoliscaea, Sovetscoi Armii - parțial, în intervalul de timp între 09:55 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Copceac: str.Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Pavlova, Rodaca, Serghei Lazo, Sovetscaea, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Horodişte - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Alba Iulia, Alexandru Donici, Bogdan Vodă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Livezilor, Mihai Eminescu bd., Stere Constantin, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str.Renaşterii, Tighina şos. - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 19:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Fîrlădeni Noi - parțial, în intervalul de timp între 17:30 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Tănptari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16.30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


11. Cimişlia:


s.Ialpugeni, s.Marienfeld - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


 


12. Criuleni:


s.Ratuș - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Slobozia-Dușca - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


13. Hînceşti:


or.Hînceşti: str.Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Mereşeni: str.Mereşeni, Mihai Eminescu, Sfîntul Dumitru, Trandafirilor, Voievozilor - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


14. Ialoveni:


or.Ialoveni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Andrei Vartic, Betania, Braşov, Brăila, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Constanţa, Grigore Vieru, Ialoveni, Merilor, Mioriţa, Moldova, Nicolae Bălcescu, Nucarilor, Poeniţa, Spicului, Suciava, Timişoara, Traian, Trandafirilor, Izvoraș - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Dănceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Puhoi: str.Igor Vieru, Puhoi, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Văratic - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Leova:


s.Cîmpul Drept, s.Sărățica Nouă, s.Sărățica Veche, s.Tomaiul Nou - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Nisporeni:


s.Boldureşti, s.Valea-Trestieni - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Străşeni:


s.Oneşti, s.Ţigăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Roșcani - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Ştefan Vodă:


s.Brezoaia: str.Hersonscaea, Odesscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:25 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Căplani: str.Caplanî, Cvartalinaea, Grigore Cotovschi, Libertăţii, Mihail Frunze, Molodejnaea, Sov.Armii, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Vostocinaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Copceac: str.Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Lenin, Pavlova, Rodaca, Serghei Lazo, Sovetscaea, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru  lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Purcari - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Slobozia: str.Ștefan Vodă - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 15:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


20. Teleneşti:


s.Căzăneşti, s.Vadul-Leca - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


 


Urmărește-ne pe Facebook, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Sondaj Toate

load