Deconectări de lumină, programate pentru 15 august

Deconectări de lumină, programate pentru 15 august

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 15 august 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Hristo Botev 15/2, 17 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Hristo Botev 19/3 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


or.Codru: str.Soarelui, Valea Apelor, Valea Apelor 1 str-la, Valea Apelor 2 str-la, Valea Apelor 3 str-la, Valea Apelor 4 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


3. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


4. Anenii Noi:


s.Gura Bîcului - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Mereni: str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Albişoara, Alexandru cel Bun, Anton Pann, Blajinilor, Blajinilor str-la, Blajinilor str-la 2, Chişinăului, Cobzarilor, Cucoarelor, Cutezanţei, Dacia, Delniţei, Doinelor, Dumbravei, Fîntînilor, Garoafelor, Glia, Hotinului, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mărţişor, Mereni, Mihai Eminescu, Nicolae Costenco, Prieteniei, Rufa, Speranţei, Struguraş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vasile Lupu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Cahul:


or.Cahul: str.Alexei Mateevici, Plugarilor, Ștefan Cel Mare și Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


6. Cantemir:


s.Coștangalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


7. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Vulcănești: str.Maria Slavioglo, Mira, Pobedî, R.Liucsemburg, Sov.Armii, Vasilii Jukovski - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Cazaclia: str.Alexandr Puşkin, Lenin, Molodejnaea, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


8. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Alba Iulia, Anna şi Alexandru, Ghidirim A., Iurie Gagarin, Iurie Gagarin 1 str-la, Mihai Eminescu 3 str-la, Mihai Eminescu bd. - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căușeni: str-lă Botnei, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cîrnățeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Fîrlădenii Noi, s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ochiul Roș - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Picus - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


9. Cimişlia:


or.Cimișlia: str.Barbu Lăutaru, Cimislia, Constantin Stamati, Decebal, Decebal str-la, Livezilor, Mihai Viteazul, Secrieru Ion, Sfînta Maria, Sfînta Maria str-la, Suveranităţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la, Tineretului, Vasile Alecsandri, Alexandru cel Bun, Livezilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Gura Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Komarov, Livezilor, Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


10. Criuleni:


or.Criuleni: str. 23 Iunie, 31 August 1989, Alexei Donici, Boris Glavan, Bul.Biruinţa, Iurbacas, Izvoarelor, Păcii, Pobedî str-la, Stepelor str-la, Victoria, Viilor, Vinogradnîi str-la, Miorița, Orgheevscaea - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Zăicana - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


11. Hînceşti:


or.Hînceşti: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alessandro Bernardazzi, Buciumul, Bucureşti, Crezantemelor, Dacia, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Floare, Florilor, George Enescu, Izvoarelor, Livezilor, Mihalcea Hîncu, Mioriţa, Toma Ciorbă, Trandafirilor, Victoriei, Vioarelor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Ion Creangă, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Iurie Gagarin 1, 1A - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Leova:


s.Filipeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


14. Nisporeni:


or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bălăneşti, s.Ciuteşti, s.Găureni, s.Păruceni, s.Selişte, s.Valea Nîrnovei, s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:20 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Neculăieuca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Pelivan: str.Ioan Pelivan - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Străşeni:


s.Țîgănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Ştefan Vodă:


s.Căplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Olănești: str. 31 August, 31 August 1989, 40 Let Octeabrea, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Basarabiei, Comsomoliscaea, Constantin Negruzzi, Cutuzovo, Dimitrie Cantemir, Doinelor, Florilor, Gheorghe Asachi, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Livezilor, Mihai Eminescu, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Nicolai Pirogov, Nistreană, Olăneşti, Podgorenilor, Proletară, Renaşterii, s.Marii, Serghei Lazo, Sovetică, Străjerilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tinereţii, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Victoriei, Victoriei 83, Vladimir Maiacovski - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Purcari, s.Viişoara - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:25 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, s.Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load