Deconectări de lumină, programate pentru 16 august

Deconectări de lumină, programate pentru 16 august

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că vineri, 16 august 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


str.Hristo Botev 19/6 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Hristo Botev 19/7 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:


str.Acad.Sergiu Rădăuţanu, Alexandr Puşkin, Andriana, Baciului, Băcioi, Bucureşti, Burebista, Chişinăului, Cîmpiei, Dimitrie Cantemir, Doina, Eugen Coca, Hotin, Independenţei, Lămăiţei, Liviu Deleanu, Macilor, Nicolae Sulac, Pavaliuc, Pădurilor, Petru Zadnipru, Povoliuc V., Renaşterii, Rezeni, Schinoasa, Serelor, Sfînta Treime, Sfîntul Andrei, Sfîntul Constantin, Sfîntul Mihail, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teilor, Tighina, Zodiac - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Brăila: str. 31 August 1989, Brăila, Bujorilor, Burebista, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Florilor, Independenţei, Işnovăţ, Iurie Gagarin, Livezilor, Mitropolit Petru Movilă, Munceşti, Nucarilor, Păcii, Plopilor, Renaşterii, Renaşterii 1 str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Vila Verde - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Frumușica: str.Teilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Străisteni: str.Alexandru cel Bun, Andriana, Işnovăţ, Pavaluc, Paveliuc, Rezeni, Sf.Andrei, Sf.Ilie, Sf.Mihail, Sf.Pavel, Sf.Valentin, Sfîntul Constantin, Străisteni, Tineretului, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


3. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Alba Iulia 79/1, 79/2, 81, 81/3, 81/7, 81/8, 83 - în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii  95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 08:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


4. Chişinău, sectorul Centru:


str. 31 August 78, A.Pușkin 21, Ștefan cel Mare 999, 9999, Piața Marii Adunări Naționale 1 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


str.Grenoble, Drumul Schinoasei, Costiujeni - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


6. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Transnistria 5/1 - în intervalul de timp între 09:15 - 19:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:


s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Stăuceni:


str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Barbu Lăutaru, Biruinţa, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dacia, Decebal, Dragoş Vodă, Dumbravei, Gheorghe Asachi, Livezilor, Mihail Frunze, Mioriţa, Nucarilor, Orheiului, Renaşterii, Salcîmilor, Stăuceni, Tineretului, Trandafirilor, Vierilor, Gratiesti, Nistreană, Nucarilor, Păcii, Viilor str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


9. Anenii Noi:


str.Artezianschii Per, Artizeanscaea, Concilierii Naţionale, Grigore Cotovschi, Serghei Lazo, Tihaea str-la, Victoriei, Zagorodnaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Chirca - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ciobanovca: str.Octombrie, Ciobanovca - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Speia, s.Şerpeni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Cahul:


str.Plugarilor, Ștefan Cel Mare și Sfînt, Strada Veche - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


11. Cantemir:


s.Coștangalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Ceadîr-Lunga: str.Alexandr Puşkin, Babkov, Bugeacului, Maxim Gorki, Mihail Lomonosov, Voroşilov, Zarecinaea, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Vulcănești: str.Bolgradscaea, Energheticov, Energheticov str-la, Grigore Cotovschi, Grigore Cotovschi str-la, Lenin, Repina str-la, Repnina, st.Vulcanesti, Tanchistov, Voronţova, Voroşilov, Voroşilov str-la - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cazaclia: str-la Goricogo, Grigore Cotovschi, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Frumușica: str.Iurie Gagarin 62\a - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Găvănoasa - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Iujnoe: str. 70 let Octeabrea, Lenin, Molodejnaea, Visocaea, Capitana Reabchina - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


13. Călăraşi:


str.Alexandru cel Bun, Alexandru cel Bun 3 str-la, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Călăraşilor, Constantin Stamati, Frăţie 1 str-la, Frăţiei, Grigore Ureche, Ion Neculce, Mihail Frunze, Miron Costin, Miron Costin 2 str-la, Nicolae Milescu Spătaru, Ştefan Neaga, Ştefan Neaga 1 str-la, Zamfir Arbore - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str-la 1 Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Călăraşilor, Ion Creangă, Ion Creangă 1 str-la, Mihai Eminescu, Stejarului, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Novaci - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Seliştea Nouă: str.Alexandru cel Bun, Boris Glavan, Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Cosmonauţilor, Dimitrie Cantemir, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Grigore Cotovschi, Livezilor, Liza Ceaikina, Miciurin, Mihai Eminescu, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vinogradnaea, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Seliştea Nouă: str.Livezilor, Liza Ceaikina, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tuzara: str. 1 Mai, Alexandru cel Bun, Colhoznaea, Cosmonavtov, Oleg Coşevoi, Pionerscaea, Tuzara, Vasile Alecsandri, Zamfir Arbore - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vatamaneasa: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 1 str-la, Alexandr Puşkin 2 str-la, Codrilor, Drujbî, Ion Creangă, Ion Creangă 1 str-la, Ion Creangă 2 str-la, Lesnaea, Lesnoi per.1, Mihai Eminescu, Novoselov, Stejarului, Vasile Alecsandri, Vatamaneasa - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Alexei Mateevici, Calea Basarabiei, Calea Ştefaneştelor, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Maxim Gorki, Mihai Eminescu bd., Mira 2 str-la, Păcii str-la, Tighina şos. - parțial în intervalul de timp între 17:00 – 19:00, pentru conectarea noului consumator
or.Căușeni: str.Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, Gheorghe Coşbuc, Mihai Eminescu bd., Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


or.Căinari - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Opaci - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Opaci: str.Anatolie Roşca, Florilor, Mihail Sadoveanu, Nicolae Sulac, Opaci, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


15. Cimişlia:


s.Gura Galbenei: str.Alexandr Puşkin, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Komarov, Livezilor, Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Ialpujeni, s.Javgur, s.Marienfeld, s.Maximeni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Criuleni:


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Molovata - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


17. Hînceşti:


str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Ion Creangă, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni: str.Anatolie Zupcu, Boghiceni, Dmitri Cantemir, Doina, Emilian Grate - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ciuciuleni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Voinescu - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Ialoveni:


s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Leova:


s.Pitești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


20. Nisporeni:


str.Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Cristești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Orhei:


s.Andreevca - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Susleni, s.Trebujeni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Străşeni:


s.Greblești, s.Recea - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere


s.Țîgănești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Zubrești: str.Alexandru Donici, Dimitrie Cantemir, Doina și Ion Aldea Teodorovici, Drumul Școlii, Ion Creangă, Serghei Lazo, Ștefan Cel Mare și Sfînt, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


23. Ştefan Vodă:


str.Constructorilor, Libertăţii, Suvorov, 31 August - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Căplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco - parțial, în intervalul de timp între 10.00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Crocmaz, s.Olănești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Teleneşti:


str.Luceafărul, Ştefan Neaga, Victoriei, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 16:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Mîndra - parțial, în intervalul de timp între 11:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Scorțeni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load