Cîteva localități din țară rămîn în beznă pe 5 septembrie

Cîteva localități din țară rămîn în beznă pe 5 septembrie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 05 septembrie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica:


bd.Dacia 57, 9999, Grădina Botanică 22, 999, Valea Crucii 999 - în intervalul de timp între 09:20 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Dimineţii 63, 63/1, 63/2, Minsk 10, 18A, 20, 25, Pandurilor 40, Plaiului 3-37, 4-52, Plaiului str-la 1, 2, 5, Riga 1-7, 10-16, 17, 24-38, Tallin 13, Valea Crucii 4, 4/3, 4 sc.2, 4 sc.6-7, 6 - în intervalul de timp între 08:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:


str.Independenței, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


3. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 08:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Piaţa Unirii Principatelor 3 - în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


4. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


str.Fatarilor, Ion Soltîs, Izvoarelor, Plopilor, Vasile Lupu, Cartușa, Gheorghe Ureche, Iașului str-la, Nicolae Dimo, Pentru Rareș - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str-la 1 Ivan Miciurin 9, Ivan Miciurin str-la 4 6, Miciurin 2-22, 5-27, 51-109, 52-110 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Chișinău: str.Mihail Lermontov 104-148, 139-143, Sfînta Vineri 116 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


5. Chişinău, sectorul Buiucani, com.Truşeni:


str. 1 Mai, Decebal, Mihail Frunze, Viilor, Voluntarilor, Dimitrie Cantemir - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Andrei Doga, Chişinăului, Chişinăului 1 str-la, Chişinăului 2 str-la, Cibotaru V., Decebal, Dimitrie Cantemir, Dimitrie Cantemir str-la, G.Ureche, Gheorghe Asachi, Gheorghe Asachi str-la, Gheorghe Coşbuc, Mesterul Manole, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Precupa, Precupa str-la, Răzeşilor, Truşeni, Viilor, Voluntarilor, 1 Mai, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Decebal, G.Ureche, Gheorghe Coşbuc, Ghidighici, Răzeşilor, Truşeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


6. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


str.Schinoasa-Deal 51, 56-90, 61-87, Sihastrului 79C - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


str-la 2 Cobzarilor, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Cobzarilor 9 str-la, Izvoarelor, Livădarilor, Potirnichii 3 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Sitarului - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


7. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Meşterul Manole 18 - în intervalul de timp între 09:15 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Mihail Sadoveanu 42/3 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


8. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Tohatin:


s.Buneţi: str.Buneţi, Lavanda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veronica Micle - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tohatin - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Astronom Nicolae Donici 14, Grigore Vîrtosu 14, 15, Ipoteşti 22, Mirceşti 999, 9999, Tudor Panfile 1-5, 10-62, 11-41, 9999, Valea Albă 10, 56, Voluntar Filip Lupaşcu 2, 5, 16A - în intervalul de timp între 08:55 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Domniţei 2, 6/2, 16, Harea Vasile 4, 10, 16, Ipoteşti 59, Memoriei 15, Mirceşti 5, 7, 40, 44, 48, 79, 244, Voluntar Filip Lupaşcu 20 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Florilor 15, 28/3, 28/3A - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Anenii Noi:


s.Mereni, s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Puhăceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Todireşti - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Cahul:


s.Burlăceni: str.Lenin, Mihail Frunze - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Cîșlița-Prut: str. 1 Mai, 1 Mai str-la, 9 Mai str-la, Alexandr Puşkin, Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Grănicerii, Ion Creangă, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Novaea, Pobeda, Serghei Lazo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Vasile Alexandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Slobozia Mare: str.Barbu Lăutaru, Ciocîrliei, Florilor, Fratii Brescan, Independenţei, Izvoarelor, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Mircea cel Bătrîn, Plopilor, Plugarilor, Pogranicinaea, Sărăieni, Sfătul Ţării, Sportivilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt., Tatarca Noua, Tineretului, Uliţa Mare, Unirii, V.Pocoi, Vierilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


12. Cantemir:


s.Cîrpești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Gotești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


13. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Ceadîr Lunga: str.Lev Tolstoi, Anton Cehov, Serghei Koroliov. Anton Macaren, Iurie Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


or.Ceadîr-Lunga: str.Cecanova, Jeleabov, Lenin, Maxim Gorki, Miciurin, Proezdnaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Dezghingea: str.Lenin, Osipenko, Taras Șevcenco - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


14. Călăraşi:


s.Buda, s.Căbăieşti, s.Ursari - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Mîndra - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Nișcani - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Sadova - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Căuşeni:


s.Constantinovca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Fîrlădeni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pervomaisc - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tănătarii Noi - parțial, în intervalul de timp între 13:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Cimişlia:


s.Gura Galbenei: str. 8 Martie, Alexandr Puşkin, Constantin Stamati, Florilor, Gura-Galbenei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Komarov, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Partizanilor, Păcii, Ştefan Neaga, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mihailovca: str.Maxim Gorki, Dimitrie Cantemir, Eminescu, Gradinilor, Ștefan Vodă, Cimișlia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Selemet: str. 31 August 1989, Selemet, 25 August - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


17. Criuleni:


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
s.Oxentea - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 10:45, pentru conectarea noului consummator


18. Hînceşti:


str.Alecu Russo, Alexandru Marinescu, Bucovina str-la, Constantin Stamati, Cucoarelor str-la, Dimitrie Cantemir, Doina, Gavriil Musicescu, Gradinilor, Gribova, Independenţei, Ion Dumeniuc, Ion Iachir, Iscra, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, Mitropolit Varlaam, Moraru M., Nicolai Nekrasov, Petru Rareş, prof.Ion Dumeniuk, Putna, Sleahul Meresenilor, Studentilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt str-l, Teilor, Teilor str-la, Tineretului, Tricolorului, Vatra str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Bujor - parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consummator
s.Buțeni: str.Renașterii, Buțeni, Anton Bunduchi - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Caracui - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Dancu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:40 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Pogănești: str.Alexandr Puşkin, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Petru N.Ionescu, Pogăneşti, Ştefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Ialoveni:


s.Bardar: str.Alexandr Pușkin, Aurel David, Bardar, Pinilor, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Condrița - parțial în intervalul de timp între 16:00 – 17:00, pentru conectarea noului consummator
s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Horești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Malcoci, s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ruseștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


20. Leova:


s.Iargara: str.Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Băiuş, Căile Ferate, Maxim Gorki, Mehanizatorov, Păcii, Viilor, Zelionaia, 31 August, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Tomai - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


21. Nisporeni:


s.Bălănești - parțial, în intervalul de timp între 10:45 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Valea-Trestieni - parțial, în intervalul de timp între 11:15 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Orhei:


or.Orhei: str.Eliberării - parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru conectarea noului consummator
or.Orhei: str.Unirii - partial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru conectarea noului consummator
s.Butuceni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Peresecina: str.Chişinăului, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Petru Rareş, s.Peresecina, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Tineretului, 31 AUGUST, Alexandru Donici str-la, Nouă, Petru Rareş, Sportivă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Susleni - partial, în intervalul de timp între 14:00 – 17:30, pentru conectarea noului consummator


23. Străşeni:


s.Ghelăuza - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


24. Ştefan Vodă:


s.Ermoclia: str. 31 August 1989, Alexandr Puşkin, Alexandru cel Bun, Alexei Şciusev, AVRORA, Brejneva, Calinina, Cauşanscaea, Cauşanschii str-la, Curciatova, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Gurienco, Guseva, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Maslova, Maxim Gorki, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Molodejnaea, Naberejnaea, Pădurilor, Pionerscaea, Proletarscaea, Ermoclia, Sadovaea, Semenovscaea, Serghei Lazo, Suvorova - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Palanca - parțial, în intervalul de timp între 08:10 - 20:10 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Purcari - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:45 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Slobozia: str.Boris Glavan, Boris Glavan str-la, Colhoznaea, Grigore Cotovschi, Ion Soltîs str-la, Izvoarelor, Miciurin, Primăverii, Rudco, Slobozia - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Volintiri - parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 17:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


25. Teleneşti:


s.Ciulucani - parțial, în intervalul de timp între 10:15 - 17:10 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 10:05 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load