Eurovision stiri: 499

Zlatan Ibrahimovic, eroul meciului cu Napoli (VIDEO)

24 noi. 2020,, 00:30   Sport
6731 0

Zlatan Ibrahimovic este de neoprit în Campionatul Italiei de fotbal. Atacantul clubului AC Milan a fost eroul meciului cu Napoli în etapa a opta din Serie A, reușind o dublă de senzație. Jucătorul în vîrstă de 39 de ani a deschis scorul în minutul 20, cînd a reluat balonul cu capul. Tot el a majorat avantajul echipei sale în minutul 54, profitînd de centrarea lui Ante Rebic, transmite publika.md.

Napolitanii au redus din handicap în minutul 63 prin Dries Mertens. La scurt timp, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după eliminarea lui Tiemoue Bakayoko.

Avînd cu un om mai mult în teren, "rossoneri" au închis tabela în prelungiri, datorită golului înscris de Jens Petter Hauge.
Pentru milanezii urmează partida de joi cu Lille din Liga Europei.

Meciul va fi transmis în direct de CANAL 5 de la ora 19 și 55 de minute.

Marea rivală a lui AC Milan, Internazionale a învins cu 4-2 pe FC Torino într-un meci în care a fost condusă cu 2-0 pînă în minutul 64.

Miercuri, 25 noiembrie, gruparea milaneză va găzdui pe Real Madrid în etapa a patra a Ligii Campionilor.

Disputa poate fi urmărită în direct pe PRIME cu începere de la ora 22:00.