Preşedintele stiri: 3991

Victorii identice în Campionatul Moldovei la fotbal

20 aug. 2018,, 13:50   Sport
2500 0

Zimbru, Sfîntul Gheorghe Suruceni și Speranța Nisporeni au obținut victorii cu același scor de 1-0 împotriva adversarilor în etapa a 17-a a Diviziei Naționale.

După succesul cu Sfîntul Gheorghe din etapa trecută, Zimbru a mai obținut o victorie la limită pe terenul lui Zaria Bălți, scor 1-0. Yameogo a punctat decisiv în repriza secundă.

Într-un alt meci, Petrocub a suferit o înfrîngere la limită în deplasare cu Sfîntul Gheorghe. Artiom Puntus a adus victoria gazdelor cu reușita din minutul 81.

În fine, Speranța Nisporeni a avut la fel nevoie de un singur gol pentru a-și adjudeca victoria în fața lui Dinamo-Auto. Meciul disputat pe o ploaie torențială a fost decis de reușita lui Dragan din minutul 26. Lupta la mijlocul clasamentului este una aprigă, Zimbru fiind pe locul patru, la un singur punct în fața Speranței și la două lungimi distanță de Sfîntul Gheorghe.