Preşedintele stiri: 3994

Un fotbalist moldovean a debutat cu succes în Сampionatul Ucrainei

1 mar. 2023,, 14:15   Sport
2284 0

Fotbalistul moldovean Mihail Ghecev a debutat cu succes pentru clubul Minaj în Campionatul Ucrainei, evidențiindu-se printr-o pasă de gol.

În special, în ajun, în cadrul Campionatului Ucrainei care a fost reluat, a avut loc un meci în cadrul etapei a 15-a, în care clubul Minaj a găzduit Shakhtar Donetsk, scrie moldfootball.com

Oaspeții au învins cu încredere echipa gazdă cu scorul de 4:1, în timp ce mijlocașul moldovean Mihail Ghecev a debutat oficial pentru Minaj în această confruntare.

Jucătorul a fost titular și a bifat toate cele 90 de minute de joc. Totodată, la mijlocul primei reprize, Ghecev a reușit o pasă de gol, în urma căreia echipa sa a marcat unicul său gol. La sfîrșitul jocului el a primit un cartonaș galben.

După 15 meciuri jucate, Minaj ocupă locul 13 în clasament, care numără 16 cluburi participante.