Eurovision stiri: 499

Sheriff Tiraspol se menține liderul clasamentului național de fotbal

26 noi. 2020,, 10:09   Sport
3419 0

Sheriff Tiraspol a învins Sfîntul Gheorghe Suruceni și se menține liderul clasamentului național de fotbal.

Derby-ul etapei a 20-a a avut loc pe stadionul din Suruceni, oaspeții din Tiraspol reușind să se impună în fața gazdelor cu 2-0. Frank Castaneda a deschis scorul în minutul 52 al primei reprize, pentru ca ucraineanul Bliznicenko să mai înscrie un gol în minutul 66, transmite moldpres.md.

Castaneda are 13 goluri înscrise în acest campionat și se află pe primul loc al golgheterilor.

Sheriff Tiraspol rămîne a fi în continuare pe primul loc al clasamentului Diviziei Naționale. Victoria în fața echipei din Suruceni le oferă celor din Tiraspol un avans de 7 puncte față de Petrocub Hîncești, echipă plasată pe loc secund. Echipele Sfîntul Gheorghe Suruceni și Milsami Orhei împart locurile trei și patru.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?