Preşedintele stiri: 3995

Sheriff Tiraspol pierde meciul cu Inter Milano

19 oct. 2021,, 23:44 (reactualizat 20 oct. 2021,, 03:54)   Sport
4054 0

Șirul victoriilor răsunătoare ale echipei Sheriff Tiraspol în faza grupelor din UEFA Champions League se pare că a fost întrerupt în meciul cu Inter Milano.

Scorul a fost deschis în prima repriză de către clubul de fotbal din Italia prin bosniacul Edin Džeko, transmite Noi.md cu referire la Știri.md.

Totuși, Sheriff Tiraspol a remizat prin Sebastian Thill în repriza a doua, dar scorul a fost adus la 2:1 de Inter Milano prin Nidal, iar Stefan De Vrij a marcat pentru 3:1 în minutul 68.

Reamintim că, la 15 septembrie, Sheriff Tiraspol a învins în primul său meci din istorie în grupele Ligii Campionilor, cu scorul de 2-0, formația Șahtar Donețk.

Ulterior, clubul din Tiraspol s-a impus în fața echipei Real Madrid cu scorul de 2 la 1 în a doua etapă a grupelor UEFA Champions League.