Preşedintele stiri: 3995

Sheriff și-a păstrat avansul de șapte puncte față de Milsami

3 sep. 2018,, 14:10   Sport
1623 0

Sheriff a învins-o, în deplasare, pe Sfîntul Gheorghe, cu 3-1, în ultimul meci al etapei a 19-a din Divizia Națională.

Tiraspolenii au deschis scorul în minutul 57, prin Kulusic, dar Istrati a egalat peste două minute. Jerson a făcut 2-1 în minutul 64, iar Palic a stabilit scorul final în minutul 79.

„Am schimbat tactica în repriza secundă și acest lucru ne-a ajutat. Avem cîțiva jucători accidentați și e bine că vine această pauză cauzată de meciurile echipelor naționale”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Sheriff, Goran Sablic.

Sheriff și-a păstrat avansul de șapte puncte față de Milsami, care s-a impus cu 4-3 pe terenul formației Zaria. În alte două partide ale etapei a 19-a s-au înregistrat rezultatele: Speranța - Petrocub 1-2 și Dinamo-Auto - Zimbru 1-1.