Preşedintele stiri: 3999

S-au aflat semifinalistele Cupei Moldovei

19 apr. 2018,, 14:00   Sport
2635 0

Zimbru s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal. „Galben-verzii” au învins cu 1-0 în prelungiri finalista ediției trecute Zaria Bălți, transmite IPN.

Singurul gol a fost marcat de Ilie Damașcan în minutul 120. Zimbru va juca în semifinale cu Dinamo-Auto, care s-a calificat în penultimul act după retragerea Daciei. „Nu ne așteaptă un meci ușor. Vom face tot posibilul să jucăm finala”, a declarat la conferința de presă antrenorul echipei Zimbru, Vladimir Aga.

La Orhei, Milsami a eliminat-o pe cîștigătoarea de anul trecut, Sheriff. Elevii antrenați de Veaceslav Rusnac s-au impus cu 2-0, grație dublei semnate în repriza secundă de Mihai Plătică. Milsami se va duela în semifinale cu Petrocub, învingătoare în fața Speranței cu același scor de 2-0. Vladislav Ivanov a reușit dubla pe finalul partidei. Meciurile din semifinale vor avea loc pe 9 mai.