Preşedintele stiri: 3995

Rezultatele finalei Cupei Primăriei Chișinău la futsal pentru amatori (FOTO)

26 ian. 2020,, 13:20   Sport
3224 0

Finala Cupei Primăriei Chișinău la futsal pentru amatori este la prima ediţie şi a fost organizată ieri, transmite Noi.md.

Competiţia a avut loc la Şcoala sportivă specializată de handbal nr.2 din Capitală, unde recent au fost terminate lucrările de reparație a sălii
Deși este la prima ediție, la campionat au participat 13 echipe.

{{ 411898}}La această competiţie, echipa Pelliron a ocupat locul I, echipa Uniplast s-a clasat pe locul II și, respectiv, Moldprogres - locul III.
La fel, felicit toate echipele care s-au înscris la campionat.

„Le mulțumesc celor de la FMF și ASMF pentru suport și partenerilor care au susținut echipele. Vom încuraja în continuare modul sănătos de viață și competițiile la diferite discipline”, a declarat primarul Ion Ceban.

La această competiţie au fost prezenţi şi edilul Capitalei, Ion Ceban, precum şi consilierii municipali Nicolae Pascaru şi Serghei Afanasenco.