Eurovision stiri: 502

Radu Albot a acces în semifinala ”Moselle Open 2018”

21 sep. 2018,, 18:23   Sport
2452 0

Cel mai bun jucător de tenis moldovean, Radu Albot, este în semifinala probei de simplu a turneului din seria ATP 250 ”Moselle Open 2018”, care se desfășoară în această perioadă în orașul Metz, Franța.

Reprezentantul nostru l-a întîlnit în sferturi pe Ricardas Berankis din Lituania, numărul 103 în clasamentul mondial ATP. În primul set, Radu și-a învins adversarul în tie-break cu scorul de 7:6. Al doilea set se încheie de asemenea cu victoria tenismenului moldovean – 6:4.

În semifinală, Radu îl va întîlni pe cîștigătorul partidei dintre Gilles Simon și Richard Gasquet (cap de serie nr. 4), ambii din Franța.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?