Eurovision stiri: 499

Petrocub a remizat cu Dinamo-Auto în ultimul meci

27 noi. 2020,, 12:45   Sport
5048 0

Petrocub și Dinamo-Auto s-au despărțit nedecis, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a 20-a din Divizia Națională. Oaspeții au deschis scorul în minutul 75, prin Samiev, dar peste doar două minute Jardan a restabilit egalitatea, transmite IPN.

„A fost un meci greu, dar cred că am fost mai aproape de victorie. Pe final am avut o șansă bună de gol”, a declarat antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

În celelalte meciuri ale etapei a 20-a s-au înregistrat rezultatele: Speranța - Zimbru 2-2, Codru - FC Florești 2-1, Sfîntul Gheorghe - Sheriff 0-2 și Dacia-Buiucani - Milsami 0-0.

În clasament, Sheriff este lider, cu 52 de puncte, cu șase mai multe ca Petrocub. Podiumul este completat de Milsami.