Eurovision stiri: 499

Divizia Națională de fotbal: Dinamo-Auto a remizat cu Sfîntul Gheorghe

19 iul. 2021,, 13:00   Sport
2338 0

Meci dramatic în Divizia Națională de fotbal. Dinamo-Auto Tiraspol a remizat cu Sfîntul Gheorghe Suruceni, scor 2-2, în etapa a doua de campionat.

"Automobiliștii" au condus cu 2-0 în partida de la Ternovca, grație golurilor marcate de Artiom Fedorov și Octavian Bulat.

"Sfinții" s-au salvat de la înfrîngere pe final. În minutul 89, Gian Luca Silva Pires a înscris cu lovitură de cap din centrarea lui Serghei Svinarenco. Peste încă două minute, Nicolai Solodovnicov a egalat din pasa aceluiași Svinarenco.

Mai mult, surucenenii puteau chiar să cîștige partida, însă Victor Stînă a ratat un penalty în minutul 93.

În cealaltă partidă de aseară, CSF Bălți a cedat în fața lui Milsami Orhei cu 0-1. Sergiu Istrati a marcat golul victoriei oaspeților.