Eurovision stiri: 499

Milsami s-a calificat în sferturile Cupei Moldovei

28 oct. 2020,, 17:45   Sport
5483 0

Milsami Orhei s-a calificat fără emoții în sferturile de finală ale Cupei Moldovei la fotbal. „Vulturii roșii” au învins pe terenul propriu formația Victoria Chișinău, din Divizia A, cu 7-1, transmite IPN.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 8, prin Ion Pavlov. Milsami a revenit rapid prin golurile reușite de Vasile Jardan, în minutul 11, și Ion Dragan, în minutul 15. Repriza secundă s-a transformat într-un recital al lui Artiom Puntus, care a reușit să înscrie de 4 ori. Încă un gol l-a bifat fundașul Vasile Jardan.

„În repriza a doua am jucat mai sincronizat, odată cu intrarea în teren a lui Artiom Puntus și Vitus Amougui”, a declarat antrenorul echipei Milsami, Serghei Dubrovin.

Într-o altă partidă, CodruLozova a dispus cu 1-0 de o altă reprezentantă a Diviziei A, FC Cahul. Singurul gol a fost înscris de rusul Nikolai Vdovicenko, în mintul 58. Celelalte meciuri din optimile competiției se vor disputa astăzi.