Transnistria stiri: 1406

Paris Saint-Germain, eliminată de Manchester City

5 mai. 2021,, 07:52   Sport
2161 0

Echipa britanică s-a calificat pentru prima dată în istorie în finala Champions League după ce a învins-o, marți seara, pe PSG, acasă, cu 2-0, în manșa a doua a semifinalelor.

Englezii antrenați de Pep Guardiola s-au califucat după ce au cîștigat și în tur, cu 2-1.

Ambele goluri din manșa a doua au fost înscrise de algerianul Mahrez, în minutele 11 și 63, iar în minutul 69, Angel Di Maria a fost eliminate e la Paris Saint-Germain după un fault dur.

Trebuie spus că PSG a jucat fără super-starul francez Mbappe, care a fost accidentat și nu a fost putut fi recuperat pînă înainte de meci.

Cea de-a doua echipă calificată în finala Ligii Campionilor va fi decisă miercuri, la Londra, unde Chelsea o întîlnește pe Real Madrid, după ce în tur scorul a fost egal, 1-1.

Meciul va începe la ora 22:00, ora Moldovei.