Fotbaliștii echipei naționale de tineret, învinşi de Bosnia și Herțegovina

27 mar. 2019,, 13:20   Sport
1796 0

Fotbaliștii echipei naționale de tineret a Republicii Moldova au călcat exact pe urmele celei de seniori.

Discipolii lui Sergiu Cleșcenco au fost surclasați la Sarajevo cu 0-4 de Bosnia și Herțegovina în prima partidă din grupa a noua a preliminariilor campionatului european din anul 2021.

La fel ca în partidele seniorilor cu Franța și Turcia, tinerii ’’tricolori” au încasat primul gol în minutul 24. Gazdele au deschis scorul prin Besim Serbecic (BESIM ŞERBECICI). Bosniecii și-au dublat avantajul pînă la pauză prin Zinedin Mustedanagic.

Echipa noastră nu a avut vreo replică importantă nici în repriza secundă și a mai primit alte două goluri. Același Zinedin Mustedanagic a marcat pentru 3-0 în minutul 55, iar Marijan Cavar a închis tabela în minutul 73.

Naționala de tineret a țării noastre va disputa următoarea partidă din grupă la 11 octombrie, pe teren propriu, cu reprezentativa Țării Galilor.