Preşedintele stiri: 3995

Dinamo-Auto Tiraspol a învins echipa Speranţa Nisporeni

19 iul. 2020,, 14:45   Sport
1926 0

Gol magnific într-un meci din etapa a patra a Diviziei naţionale de fotbal! Maxim Mihaliov, căpitanul lui Dinamo-Auto Tiraspol, a reuşit o execuţie superbă şi a adus echipei sale victoria cu 2-1 în meciul din deplasare cu Speranţa Nisporeni. S-a întâmplat în minutul 85 al partidei jucate la Orhei.

Până atunci fiecare grupare a marcat câte o dată. Speranţa a deschis scorul în minutul 36 prin ucraineanul Andrii Iakovlev, care a transformat un penalty.

Dinamoviştii au replicat peste 5 minute şi au egalat prin golul lui Vadim Dijinari, scrie publika.md.

Într-o altă partidă s-au întâlnit două echipe nou-promovate. Dacia-Buiucani Chişinău s-a impus pe teren propriu cu 2-0 în faţa lui FC Floreşti.

După o primă repriză fără goluri marcate, gazdele au punctat în mitanul secund prin Corneliu Cotogoi, după circa o oră de Joc, şi Dumitru Demian, în minutele de prelungire a partidei.