Preşedintele stiri: 3993

Dinamo a cîștigat Cupa Moldovei la futsal

12 mar. 2018,, 13:20   Sport
2717 0

Dinamo a cîștigat Cupa Moldovei la futsal, după ce a învins-o în finală pe deținătoarea ediției trecute, Classic, cu 2-1, transmite IPN.

Prima repriză a fost săracă în faze de poartă. Classic a fost mai aproape de deschiderea scorului, după devierea lui Țîmbalist, care a fost salvat de bară.

Dinamo a ieșit mai montată după pauză și a deschis scorul în minutul 29. Andrei Negara a marcat în poarta fostei sale echipe. În minutul 35, Classic reușește să egaleze, prin Leonid Podlesnov, care a îndeplinit o simplă formalitate. Finala n-a avut nevoie de prelungiri, pentru că Sergiu Munteanu a înscris la ultima fază a meciului.

Dinamo este fosta echipă Progress, cea care a cîștigat Cupa Moldovei în 2015 și 2016.