Preşedintele stiri: 4058

Anastasia Nikita nu a putut participa la finala mică a turneului Ranking Series

8 iun. 17:21   Sport
9486 0

Sportiva moldoveană, viitoarea participantă la Jocurile Olimpice de la Paris, Anastasia Nikita nu a putut participa la finala mică a turneului Ranking Series de la Budapesta, Ungaria.

Moldoveanca de 25 de ani a pierdut primul meci la turneu la categoria de pînă la 57 kg în fața reprezentantei Indiei (6:5). Astfel, Nikita trebuia să concureze pentru medalia de bronz, dar acest lucru nu s-a întîmplat. Zhang Qi din China a cîștigat locul trei, iar compatrioata noastră a primit o înfrîngere pe motiv de accidentare (0:5), transmite Noi.md cu referire la Media Sport.

Reamintim că Anastasia Nikita este unul dintre cei mai buni luptători din lume. Potrivit unei surse UWW, ea a cîștigat 15 medalii de aur, 9 de argint și 4 de bronz la competiții internaționale.