Eurovision stiri: 502

Alexandru Epureanu a înscris un gol în Cupa Turciei cu Adana Demirspor

19 dec. 2018,, 14:10   Sport
1936 0

Alexandru Epureanu a înscris un gol în partida retur din runda a cincea a Cupei Turciei cu Adana Demirspor, scor 2-0.

Cel mai bun fotbalist moldovean al anului curent a deschis scorul în minutul 6. Fundașul moldovean de 32 de ani a marcat cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Gokhan Inler.

A fost al doilea gol reuşit de Epureanu în acest sezon în tricoul grupării turce.

Anterior căpitanul selecţionatei noastre a înscris în partida din campionat cu Beșiktaș Istanbul.Scorul final a fost stabilit de Kerim Frey în minutul 35. Mijlocașul turc l-a surprins pe portarul echipei adverse cu un șut de la distanță.

În partida tur scorul a fost 1-1.Istanbul Bașakșehir s-a calificat în faza următoare a competiției cu scorul general de 3-1.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?