Deconectări programate de lumină, pentru 27 mai

Deconectări programate de lumină, pentru 27 mai

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 27 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 51/4, 51/5, 9999 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cornului 5, 17 - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.Ion Creangă 1 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:


or.Durlești: str.T.Vladimirescu, Junimii, Creangă, Durlești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


3. Chişinău, sectorul Buiucani, s.Budești:


s.Budești: str.Bălțata, Bucuria, Budești, Cireșilor, V.Micle, Doina și Ion Aldea Teodorovici, T.Ciobanu, str-la Primăverii - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Budești: str.Budești 999, 9013, 9017, 9021, 9022, 9999 - în intervalul de timp între 09:00 - 13:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Budești: str.Budeşti, Chişinăului, Ion Creangă, Maria Cibotari, Mihai Eminescu, Mitropolit Varlaam, Şcolii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


4. Chişinău, sectorul Ciocana, or.Vadul lui Vodă:


or.Vadul lui Vodă: str.Alexandru cel Bun, Bucovinei, Dimitrie Cantemir, Florilor, Gheorghe Asachi, Liliacului, Mihai Eminescu, Mihail Sadoveanu, Sfîntul Dumitru, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Unirii, Vadu lui Vodă sat, Vadul Lui Vodă Selo, Victoria, Vlad Ţepeş, Voluntarilor


or.Vadul lui Vodă: str.Vadul Lui Vodă, P.Rareș, Nistreană - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Anenii Noi:


s.Botnărești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Humulești - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nicolaevca - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


6. Basarabeasca:


s.Abaclia: str. 31 August 1989, Alecu Russo, Alexandru Donici, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Coghilinic, Dacia, Dimitrie Cantemir, Doina, Fîntînilor, Florilor, Grădinilor, Independenţei, Ion Creangă, Ion Iachir, Ion Soltî, Iurie Gagarin, Lev Tolstoi, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Moldova, Naberejnaea, Serghei Lazo, Spitalului, Şcolinaea, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Vodă, Trudovaea, Valentina Tereşcova, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


7. Cahul:


s.Zirnești - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


8. Cantemir:


s.Cania - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


9. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Cosmonauţilor, Dubinin, Kuzneţov, Lenin, Novaea, Pobeda - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Gaidar - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


10. Călăraşi:


or.Călărași: str.Călăraşilor, Frăţie 1 str-la, Frăţiei - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Seliştea Nouă: str.Călăraşilor, Călăraşilor 1 str-la, Călăraşilor 2 str-la, Dostoevscaea, Frăţiei, Frăţiei 1 str-la, Miciurin, Nucarilor, Seliştea Nouă, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Zavodscaea - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vălcineţ - parțial, în intervalul de timp între 09:15 -17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Căuşeni:


s.Baimaclia, s.Taraclia - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Hagimus: str. 2 Decembrie, 27 August, Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Basarabia, Căile Ferate, Cişmelelor, Cuza-Vodă, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gheorghe Asachi, Hagimus, Hîrtopului, Ilie Sajin, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Păcii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ucrainca - parțial, în intervalul de timp între 15:00 - 17:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Zaim: str.Alexei Mateevici, Zim, Dosoftei, Ion Creanga - parțial, în intervalul de timp între 11:30 - 13:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


12. Criuleni:


s.Bălțata, s.Bălțata de Sus, s.Sagaidacul de Sus - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


13. Hînceşti:


or.Hîncești: str.Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol str-la, Trandafirilor, Vasile Alecsandri, Veronica Micle str-la, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Boghiceni - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Drăgușeni - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Fundul Galbenei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


14. Ialoveni:


or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 09:05 - 19:55 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Costești: str. 2 Dosoftei, 2 Şesul Gîrlei, Alexandru Ioan Cuza, Baştina, Botna, Brăila str-la, Burebista, Constanţa, Copiilor, Costeşti, D.Sihastru, Furnicarului Str, Hanul Vechi, Independenţei, Independenţei str-la, Ionaş, Izvoarelor, Libertăţii, Lidia Istrati, Mihai Eminescu, Păcii, Poiana, Sf.Nicolae, Şesul Gîrlei, Ştefan Neaga, Unirii, Unirii 1 str-la, Valea Curţii, Vasile Mereacre, Viilor, Voluntarilor - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Horeşti: str.Alexandru Ioan Cuza, Horeşti, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Nimoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ruseştii Noi, s.Ruseştii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ţipala, s.Zîmbreni - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Văsieni - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Leova:


s.Colibabovca, s.Ceadir - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


16. Nisporeni:


s.Brătuleni, s.Cîrneşti - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Cioreşti - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Șendreni, s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Orhei: str.Ciobanu Tamara, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Ioan Pelivan, Şoimarul, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Vatici - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


18. Străşeni:


or.Strașeni: str.Mihai Eminescu - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cojușna: str.Alecu Russo, Alexandru cel Bun, Alexandru Marinescu, Codreanu P., Constructorilor, Copiilor, Dragăş Vodă, Gavriil Musicescu, Grigore Vieru, Ion Creangă, Mecanizatorilor, Mihai Viteazul, Nouă, Petru Rareş, Valeriu Cupcea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Vorniceni: str. 31 August 1989, Alexandru cel Bun, Alexandru Donici, Barbu Lăutaru, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Burebista, Constantin Balaur, Dimitrie Cantemir, Doctor Chiriac, Dragoş Vodă, Eugen Coca, Georghe Asachi, Grigore Ureche, Ion Creangă, Ion Mocanu, Liviu Deleanu, Mihai Eminescu, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Varlaam, Morilor, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Pantelimon Halippa, Petru Rareş, Protoereul Erofei, Sfatul Ţării, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tudor Vladimirescu, Vasile Marin, Voiciulis, Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


19. Ştefan Vodă:


s.Olănești: str.Alexandru Donici, Comsomoliscaea, Ion Creangă, Nicolae Testemiţeanu, Olăneşti, Renaşterii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tinereţii, Victoriei 83 - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Olănești: str.Basarabiei, Olăneşti, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 12:30 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Olănești: str.Gheorghe Asachi, Nicolae Testemiţeanu, Trandafirilor, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 10:40 - 12:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan Cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Talmaza: str.Iurie Gagarin, Izvoarelor, Miciurin, Nistrului, Talmaza, Valentina Tereşkova, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:25 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


20. Teleneşti:


s.Chițcanii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


21. Taraclia:


s.Valea Perjei: str.Calinina, Comsomoliscaea, Lenin, Mihail Frunze, Molodejnaea, Molotcova, Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load