Deconectări programate de lumină, pentru 22 aprilie

Deconectări programate de lumină, pentru 22 aprilie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că luni, 22 aprilie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Centru:


str.A.Șciusev 65-95, 66-94, București 83-93, Mitr.Bănulescu-Bodoni 8-22, 9, 17-25, Nicolae Iorga 8-10, 18-22, 15 - în intervalul de timp între 10:30 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Cireșilor 29-53, 40-66, Drumul Viilor 26, 26/2, Nucarilor 1-23, 8-30, str-la Nucarilor 1, 6 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


2. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.M.Juraveli, Sf.Pavel, Sf.Ion, Sf.Petru - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


3. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Otovasca 27A, Uzinelor 19, 19A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


4. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Bubuieci


s.Bubueci: str. 27 August, Alexandr Puşkin, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Bubueci sat, Chişinăului str-la, Cişmelei, Cişmelei str-la, Cotul Morii, Dacilor, Gospodarilor, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Livezilor, Mihail Frunze, Mioriţa, Morilor, Popov, Salcîmilor, Serghei Lazo, Sfînta Mari, Şcolii, Şcolii 1 str-la, Şcolii 2 str-la, Şcolii str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 1 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 2 s-la, Tineretului, Tineretului str-la, Toamnei, Trandafirilor, Tudor Bubuiog, Tudor Bubuiog str-la, Valentina Tereşkova, Vasile Alecsandri, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


5. Chişinău, sectorul Ciocana, com.Coloniţa:


s.Colonița: str.Albișoara, Dacilor, Greacă, Haiducului, Movileni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


6. Anenii Noi:


or.Anenii Noi: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Dimitrie Cantemir, Florilor, Ion Creangă, Ion Soltîs, Luceafărul, Speranţa, Vasilii Jukovski, s.Hîrbovățul Nou - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Bulboaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Chirca - parțial, în intervalul de timp între 12:00 - 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cobusca Veche, s.Florești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Geamăna - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:35 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


7. Cantemir:


s.Bobocica, s.Enichioi, s.Țolica - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ciobalacia - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


8. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Comrat: str.Alexandr Puşkin, Fedko, Lenin, Osipenko, Sportivă, Suvorov str-la, Tretiakov, Tretiakov str-la, Valentina Tereşcova - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Comrat: str.Dobrovolski, Iurie Gagarin, Novaea, Novîi str-la, Paţaev, Paţaeva - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Comrat: str.Fedko - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Chirsova - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cișmichioi: str.Coroleva, Craineaea, Mira - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Tvardița: str.Serghei Lazo - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Călăraşi:


s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


10. Căuşeni:


or.Căușeni: str-lă Botnei, Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Fîntînilor str-la, Ion Soltîs, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Miron Costin, Mitropolit Dosoftei, Pădurii, Pădurilor, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 10 s-a, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Baccealia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciuflești - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ochiul Roș, s.Picus - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


11. Criuleni:


s.Cruglic - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


12. Hînceşti:


or.Hîncești: str. 31 August, Alba Iulia, Călinescu, Ion Creangă, M.Eminescu, N.Gogol, Trandafirilor, V.Alecsandri, V.Micle - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Hîncești: str.Alba Iulia, Florilor, Victoriei - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 16:50 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Calmațui - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ivanovca - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


13. Ialoveni:


or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Costești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 17:20 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Costești: str.A.Mateevici, D.Cantemir, G.Răzeșu, Valea Curții - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 17:20 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Ulmu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


14. Leova:


s.Sărata Nouă: str.Litoralului, Ștefan Cel Mare, s.Sărata Nouă - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Vozneseni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 11:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


15. Nisporeni:


s.Brătuleni, s.Cîrnești - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Șișcani - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


16. Orhei:


or.Orhei: str.Gh.Asachi, V Mahu - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Cihoreni - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ciocîlteni - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Jora de Jos, s.Jora de Mijloc - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Peresecina: str. 31 August 1989, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Butoi, Chişinăului, Petru Rareş, s.Miclești, s.Stețcani - parțial, în intervalul de timp între 08:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


17. Străşeni:


s.Gălești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Lozova: str.G.Botnaru, str-la Guțulavca, Guțulavca, Ion Creangă, M.Eminescu, Oanța, Ștefan cel Mare, Ștefan Grosu - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Scoreni - parțial, în intervalul de timp între 08:40 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Vorniceni - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Ştefan Vodă:


s.Carahasani: str. 50 Lat VLKSM, Chirov, Zorile - parțial, în intervalul de timp între 09:10 - 11:10 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Cioburciu: str.Cecvora, Lenin - parțial, în intervalul de timp între 11:50 - 13:50 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Grădinița: str. 1 Mai, Cutuzova, Iurie Gagarin, Lenin, Lesnaea, Mira, Molodejnaea, Pobedî, Serghei Lazo, Sovetscaea; s.Leuntea: str.Alexandr Puşkin, Chirov, Cicalova, Gheorghi Jucov, Gherman Titov, Lenin, Matrosov, Maxim Gorki, Mihail Frunze; s.Talmaza: str. 27 August, 31 August 1989, 9 Mai, Anatolie Sîrghi, Banikov, Dimitrie Cantemir, Doina, Iurie Gagarin, Luceafărul, Maxim Gorki, Mihail Frunze, Nistrului, Prietenia, Vasile Alecsandri, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:35 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Popeasca: str. 27 August, 31 August 1989, Cazacu Ion, Comsomoliscaea, Florilor, Grigore Cotovschi, Ion Creangă, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Lenin, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Mira, Molodejnaea, Popeasca, Sovetscaea, Ștefan cel Mare - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răscăieți: str.A.Pușkin, Calinin, Ceapaev, Ciugulina, Comsomoliscaia, Dneprodzerjinscaia - parțial, în intervalul de timp între 14:30 - 16:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Viișoara - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 19:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


19. Taraclia:


or.Taraclia: str.Lenin, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Teatralnaia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


20. Teleneşti:


s.Ghermănești - parțial, în intervalul de timp între 09:40 - 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Telegram, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load