Deconectări de lumină, programate pentru 18 iulie

Deconectări de lumină, programate pentru 18 iulie

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că joi, 18 iulie 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


2. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-140 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


str.Columna 108, Mitr.Bănulescu Bodoni 20/1, 41, 43, 43A, 45, 47, 47/1, 999, bd.Ștefan Cel Mare 100, 138, 148, 148A,G, 150, 999, 9001, 9004, 9991, 9999, Teatrului 2/1, str-la Teatrului 1-15, 2-6, 9999 - în intervalul de timp între 11:00 - 15:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Columna 135-143, 140-154, 151-161, Mitr.Dosoftei 128-134, Mitr.P.Movilă 39-41, 9001, Sfatul Țării 61, 61A, 61/1A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


3. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


or.Codru: str.Costiujeni, Mihai Juraveli, Sf.Ion, Sf.Pavel, Sf.Petru - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


or.Codru: str.Soarelui, Valea Apelor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


4. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Industrială 34 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


str.Mihai Sadoveanu 5-55, 22, 24, 9999 - în intervalul de timp între 10:00 - 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


5. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Andrei Doga 2, 4, 13/2, 45/1, 45/2, 45/3, Florării 3, 5/1, 7, Florării 1 str-la 2J, 6, 8, Florării 2 str-la 1-7, Macilor 11, 18, Pajurii 7-17, 13/1, 16-30, 999, Tudor Vladimirescu 6/1 - în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Astronom N.Donici 1-15, 4-60, 27, Gr.Vîrtosu 1-3, 2-18, 21, Ipotești 43, Studenților 3-6, T.Panfile 7, 27, Valea Albă 13, 18, Voluntar Filip Lupașcu 22, 60, Zamolxe 3-29, 4-22 - în intervalul de timp între 09:10 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


6. Cahul:


s.Brînza: str.Octombrie, 28 Iunie str-la, Crasnova, Iurie Gagarin, Octeabriscaea str-la, Valentina Tereşcova, 8 Martie - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 17:20 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Manta - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


7. Cantemir:


s.Cîșla, s.Coștangalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


8. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Ceadîr Lunga: str.Ceaikovski, Ismail, Lenin, Mihail Lermontov, Mihail Lomonosov, Voinov Internaţionalistov, 1 Mai - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 15:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


9. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Horodişte, s.Pîrjolteni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Căuşeni:


or.Căușeni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Ion Iachir, Mitropolit Varlaam, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Plop-Ştiubei - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Tănătari - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Ucrainca - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


11. Criuleni:


s.Dolinnoe, s.Sagaidac, s.Valea Colonitei, s.Valea Satului - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mășcăuți - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


12. Hînceşti:


or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Bujor - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Pogănești - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Sofia - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


13. Ialoveni:


s.Pojăreni - parțial, în intervalul de timp între 08:55 - 11:55 pentru conectarea clienţilor noi


s.Puhoi: str.Igor Vieru, Puhoi, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Văratic - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


14. Leova:


s.Sărățica Veche - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Nisporeni:


s.Ciorești, s.Vulcănești - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Șîșcani - parțial în intervalul de timp între 09:05 – 11:00, pentru conectarea noului consumator


s.Vînători - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


16. Orhei:


or.Orhei: str.Chişinăului, Ciprian Porumbescu, Gheorghe Asachi, Sălcilor, Unirii - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Ciocîlteni - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Străşeni:


s.Dolna, s.Micleușeni, s.Huzun - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Lozova: str.Acad.I.Grosul, Biruinţa, Dealul Morilor, Dealul Morilor str-la, G.Posadov, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Lozova - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Scoreni - parțial în intervalul de timp între 08:55 – 11:00, pentru conectarea noului consumator


18. Ştefan Vodă:


or.Ștefan Vodă: str.Libertăţii, Livezilor, Molodejnaea, Nicolae Testemiţeanu, Suvorovo, Ştefan cel Mare şi Sfînt, 31 August 1989 - parțial, în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Citește-ne pe Twitter, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load