X 
Transnistria stiri: 1862

Controale rutiere: Șoferi băuți surprinși de poliție

6 ian. 13:21   Societate
7854 0

În ultimele zile, poliția a depistat 23 de șoferi care conduceau sub influența alcoolului pe drumurile din diverse regiuni ale țării.

Printre aceștia, șase șoferi din Cantemir, cu vîrste cuprinse între 24 și 51 de ani, au fost documentați pentru conducerea în stare de ebrietate. Concentrația de alcool în aerul expirat a variat între 0,63 mg/l și 1,03 mg/l, depășind cu mult limitele legale admise.

Un alt caz a fost înregistrat în satul Ustia din raionul Glodeni, unde un șofer de 33 de ani a fost oprit în timp ce conducea neuniform un vehicul Dacia. Testul la alcool a arătat o concentrație de 0,62 mg/l vapori în aerul expirat.

Poliția continuă să monitorizeze traficul rutier și să aplice sancțiuni pentru prevenirea accidentelor rutiere cauzate de conducerea sub influența alcoolului.



5
0
0
0
0

Adăuga comentariu

500

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Propunerile dvs. pentru noul Parlament (se pot selecta mai multe variante de răspuns):
Timpul se transformă în basm...Катрук Валерий