Cîteva localități din țară rămîn în beznă pe 20 august

Cîteva localități din țară rămîn în beznă pe 20 august

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa" S.A. anunţă că marți, 20 august 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:


1. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:


str.Aerogarii, Alecu Russo, Bogdan Vodă, Bogdan Vodă str-lă, Decebal, Livezilor, Mihail Lomonosov, Serghei Lazo, Teilor, Viilor - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


2. Chişinău, sectorul Buiucani:


str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A - în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene


str.L.Deleanu 3/3 - în intervalul de timp între 09:00 - 14:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.L.Deleanu 9/1 - în intervalul de timp între 13:00 - 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Piața Unirii Principatelor 1 scara 1 - în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


3. Chişinău, sectorul Centru:


șos.Hîncești 53 - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.M.Cibotari 20, Mitr.Bănulescu Bodoni 37/1, Piața Marii Adunări Naționale 9001, Ștefan Cel Mare 99, 103, 103/2, 9003, 9999 - în intervalul de timp între 08:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:


str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


5. Chişinău, sectorul Ciocana:


str.Uzinelor 14/1, 14/2 - în intervalul de timp între 09:15 - 17:15 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


6. Chişinău, sectorul Rîşcani:


str.Aerodromului 5, 7/2, 7/3, 11, 11/1, 11/2, str-la Aerodromului 11, A.Doga 2/1, 19/1, 21, 9001, Florica Nița 2, 2/1, 7, 7/1, 7/2A, bd.Renașterii Naționale 14, 16 bloc A,B, 20 - în intervalul de timp între 08:30 - 16:30 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


7. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:


str. 1 Mai, 31 August 1989, 8 Martie, Alba Iulia, Andrei Mureşanu, Balcani, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bucovinei, Calea-Orheiului, Catalan, Constantin Brîncuşi, Dragoş Vodă, Drumul Alegei, Fîntînilor, Gheorghe Meniuc, Gratii Stefan, Grătiești, Gribov, Grigore Ureche, Grigore Ureche str-la, Griului, Independenţei, Ioan Vodă, Ion Creangă, Ion Vatamanu, Istrati, Mărţişor, Mihai Sadoveanu, Mihai Viteazul, Mioriţa, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Labiş, Nicolae Testemiţeanu, Olimpică, Prieteniei, Primaverii, prof.Ion Dumeniuk, Sf.Treime, Suceava, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Viilor, Vladimir Maiacovski, Cetatea Albă, Ciprian Porumbescu, Decebal, Doina Şi Ion Aldea-Teodorovici, Luceafărul, Maria Drăgan, Nucarilor - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 17:15 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la - parțial, în intervalul de timp între 09:25 - 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


8. Anenii Noi:


s.Hîrbovăț - parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 13:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Maximovca: str.Dobrovolischi, Maximovca, Molodejnaea, Şcolii, Vladimir Maiacovski - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 16:40 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice


s.Mereni - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:45 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Speia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


9. Basarabeasca:


str.Alexandr Puşkin JD, Basarabia str-la JD, Depoului JD, Matrosov, Matrosov JD, Mira JD, Raketnaea JD, Vladimir Maiacovski JD - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Abaclia: str.Școlinaea, Abaclia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Bașcalia: str.Fîntînilor, Zelionaia, Boris Glavan, Bascalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


10. Cahul:


s.Frumușica: str.Iurii Gagarin - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


11. Cantemir:


s.Coștangalia - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 19:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


12. Comrat (UTA Găgăuzia):


or.Vulcănești: str. 1 Mai, 25 let Moldavii, 25 Siezda, Ananieva, Ananieva str-la, Batişceva, Cahul, Cahul str-la, Crupscoi, H.Raşculeva, Ion Creangă, Ion Creangă str-la, Jdanova str-la, Melioratorov, Mihail Frunze, Mihail Frunze str-la, Nikolai Vatutin, Orehovaea, Ostrovscogo, Oziornaia, Polevaea, Sadovaea, Sadovîi str-la, Serghei Lazo, Serghei Lazo str-la, Sov.Armii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt s-la, Tanchistov, Tanchistov str-la, Tihaea, Zoia Kosmodemianskaea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 17:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


or.Vulcănești: str.Sov.Moldavii, Sovetskaia Moldavia str-la, Şciorsa - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Cazaclia: str.Chirov - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


s.Chirsova: str.Mira, Sadovaea - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


13. Călăraşi:


s.Bravicea - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


14. Căuşeni:


str.Ciocana, Ciocana Mică, Dragoş Vodă, Fîntînilor, Ion Soltîs, Miron Costin, Petru Rareş, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan cel Mare şi Sfînt 5 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 6 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 7 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 8 s-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt 9 s-la, Toma Miron - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 16:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Chircăieștii Noi - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 10:40 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului


s.Constantinovca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Opaci: str.Anatolie Roşca, Florilor, Mihail Sadoveanu, Nicolae Sulac, Opaci, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


s.Sălcuța - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


15. Cimişlia:


s.Ivanovca Nouă - parțial, în intervalul de timp între 10:30 - 18:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


16. Criuleni:


s.Dubăsarii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Mașcăuți - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


17. Hînceşti:


s.Bozieni: str.Bozieni, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Nucului, Teilor - parțial, în intervalul de timp între 14:00 - 19:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Mingir - parțial, în intervalul de timp între 08:30 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


18. Ialoveni:


s.Costeşti: str.Alexandru cel Bun, Alexei Mateevici, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Botna, Cetatea Albă, Constantin Negruzzi, Constantin Stamati, Costeşti, Decebal, Dimitrie Cantemir, Florilor, Independenţei, Mihai Eminescu, Mihai Kogălniceanu, Mioriţa, Mioriţa-1, Mitropolit Petru Movilă, Moldova, Răzeşu G., Salcîmilor, Sf.Nicolae, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Tineretului, Tineretului-1, Trandafirilor, Tricolor, Valea Curţii, Vasile Alecsandri, Victoriei, Voloaca - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


19. Nisporeni:


str.Alexandru cel Bun - parțial, în intervalul de timp între 08:15 - 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Vărzărești - parțial, în intervalul de timp între 08:45 - 16:15 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


20. Orhei:


s.Neculăieuca - parțial, în intervalul de timp între 09:00 - 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Pelivan: str.Ioan Pelivan - parțial, în intervalul de timp între 09:15 - 19:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


21. Străşeni:


s.Codreanca, s.Lupa-Recea, s.Oneşti, s.Ţigăneşti - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Țîgănești - parțial, în intervalul de timp între 09:20 - 20:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


22. Ştefan Vodă:


s.Antonești: str. 1 Mai, Alexei Mateevici, Alexei Vakulovscki, Filip Coreţchi, Independenţei, Ion Soltîs, Renaşterii, Antonesti, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:45 - 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric


s.Căplani: str.Caplanî, Grigore Cotovschi, Lenin, Mihai Eminescu, Mihail Frunze, Serghei Lazo, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 10:00 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


s.Răscăieți: str. 353 Diviziea, Biruinţa, Chirov, Dneprodzerjinscaea, s.Rascaieti, Sovetscaea, Sputnica, Ştefan cel Mare şi Sfînt - parțial, în intervalul de timp între 09:50 - 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA


23. Taraclia:


s.Aluatu - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 18.30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice


24. Teleneşti:


s.Brînzenii Noi, s.Brînzenii Vechi - parțial, în intervalul de timp între 09:30 - 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor


s.Suhuluceni - parțial, în intervalul de timp între 10:10 - 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor


Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.


Urmărește-ne pe Odnoklassniki, dacă vrei să afli mai multe

Ați găsit o eroare în text? Marcați-o și tastați Ctrl+Enter

Mai multe

Sondaj Toate

load