Transnistria stiri: 1405

CM 2014: Anglia îşi face bagajele! Aproape nimic nu o mai poate salva

20 iun. 2014,, 11:28   Sport
3873 0
Uruguay a cedat surprinzător meciul inaugural împotriva Costa Ricăi din prima etapă, 1-3, însă revenirea lui Luis Suarez a fost decisiva şi sud-americanii i-au învins pe englezi, scor 2-1. După două înfrîngeri cu acelaşi scor, 1-2, Anglia este aproape eliminată, fiind obligată să învingă Costa Rica în ultima etapă, însă are nevoie şi ca restul rezultatelor să îi fie favorabile.

Luis Suarez a deschis scorul în minutul 39 dintr-o pasă a lui Cavani. Rooney a egalat cu 15 minute înainte de final, însă acelaşi Suarez a readus Uruguayul în avantaj în minutul 85.

Uruguay joacă în ultimul meci împotriva Italiei, în timp ce Anglia caută prima victorie în meciul contra Costa Ricăi.

0
0
0
0
0

500

Ce părere aveți despre inițiativa președintelui Franței, Emmanuel Macron, de a deschide în următoarele luni o misiune permanentă de apărare la Chișinău?