Preşedintele stiri: 3994

Artur Ioniță a salvat Cagliari în meciul cu AS Roma, în ultima fază a jocului

9 dec. 2018,, 11:15   Sport
3048 0

Meci nebun la Cagliari unde Roma a condus cu 2-0 cu 5 minute înainte de final, dar a fost egalată incredibil la ultima fază a meciului. Moldoveanul Artur Ioniță a marcat în minutul 85 al meciului, iar la minutul 90, printr-o pasă Ioniță-Sau, Cagliari a egalat scorul.

Trupa lui Di Francesco a deschis scorul prin Cristante cu un șut din afara careului, în minutul 14, iar Kolarov a marcat norocos pentru 2-0, în minutul 40, după ce mingea a fost deviată la lovitura liberă executată de sîrb, scrie Digisport.ro.

În minutul 84, moldoveanul Artur Ioniță a redus din handicap în urma unei lovituri de colț. Sarzii au forțat egalarea, dar portarul Olsen a fost la post în fața lui Farago.

Ocazia a încins spiritele. Farago și Srna au văzut cartonașul roșu pentru proteste, însă în 9 oameni, Cagliari a reușit o egalare nesperată - Ioniță l-a lansat pe Sau și acesta a marcat pentru 2-2. Roma a ratat șansa de a se apropia de podium și are acum meci în UEFA Champions League.