Preşedintele stiri: 3992

Sheriff a pierdut la limită în fața lui Dinamo Zagreb

31 iul. 2013,, 10:57   Sport
2907 0
Sheriff Tiraspol a pierdut cu scorul de 0-1 în runda a treia preliminară a Ligii Campionilor. Unicul gol al partidei a fost înscris de Ante Rukavina cu doua minute înainte de finalul partidei.

Meciul s-a jucat la Zagreb și a fost controlat cap coadă de gazde. Croații și-au creat nenumărate ocazii de a înscrie în poarta tiraspolenilor prin Rukavina, Fernándes da Silva Vitoria, Zvonko Pamic, însă de fiecare dată, fie portarul Tomic, fie "norocul" au stat la paza buturilor campioanei Moldovei.

Sheriff și-a trecut în cont doua oportunități de a marca prin Ricardinho Mendes și Marko Stanojevici în repriza secundă, însă în ambele cazuri portarul Oliver Zelinka s-a opus golului.

Astfel, Sheriff Tiraspol pornește cu șanse minime pe teren propriu pe 7 august, în meciul retur, care va decide soarta calificării în runda play-off a Ligii Campionilor.