Petrocub Hînceşti

Petrocub a obținut o nouă victorie categorică în Super Liga
1 apr. 15:45
Petrocub a obținut o nouă victorie categorică în Super LigaPetrocub a obținut a doua victorie categorică pe teren propriu în faza a doua a Super Ligii și se menține pe primul loc, avînd același punctaj ca și Zimbru. De această dată, elevii lui Andrei Martin au dispus de Dacia Buiucani, cu 3-0. Golurile au fost marcate de Sergiu Plătica (minutul 22), Maxim Pot
Petrocub a remizat cu Dinamo Kiev în amicalul din Turcia
17 feb. 15:40
Petrocub a remizat cu Dinamo Kiev în amicalul din Turcia Petrocub a remizat cu Dinamo Kiev, scor 1-1, în cel de-al treilea meci amical din cantonamentul din Turcia. Mihai Plătica a deschis scorul în minutul 2, iar Vladyslav Supriaha a egalat în minutul 29.
 Petrocub sa despărțit de portarul Cristian Avram
10 aug. 2023,, 09:13
Petrocub s-a despărțit de portarul Cristian AvramVicecampioana Petrocub s-a despărțit de portarul Cristian Avram, care va continua să evolueze în campionatul Azerbidjanului. Trupa din Hîncești și-a asigurat serviciile tînărului goalkeeper, Silviu Șmalenea. Echipa Petrocub a anunțat că portarul Cristian Avram s-a transferat în campionatul Azerbaidjanului,
Cine a devenit noul antrenor principal al echipei Petrocub
8 aug. 2023,, 15:45
Cine a devenit noul antrenor principal al echipei PetrocubAndrei Martin este noul antrenor al echipei Petrocub. Tehnicianul de 49 de ani a pregătit-o în ultimii 5 ani pe Dacia Buiucani, scrie moldfootball.com. În calitate de antrenor secund Andrei Martin mai mulți ani i-a petrecut la echipa națională a Moldovei. De asemenea, a activat peste hotare la Mordovia
Sheriff Tiraspol a început cu dreptul noua ediție a Superligii moldovenești de fotbal
7 aug. 2023,, 16:00
Sheriff Tiraspol a început cu dreptul noua ediție a Superligii moldovenești de fotbalSheriff Tiraspol a început cu dreptul noua ediție a Superligii moldovenești de fotbal. Campioana în exercițiu a învins cu 1:0 marea sa rivală din ultimii ani, formația Petrocub Hîncești, chiar pe terenul acesteia. Henrique Luvannor a marcat singurul gol al meciului, în minutul 73, atunci cînd a profitat de
Petrocub a jucat meciul cu Maccabi TelAviv din runda a doua preliminară din Conference League
3 aug. 2023,, 22:01
Petrocub a jucat meciul cu Maccabi Tel-Aviv din runda a doua preliminară din Conference LeaguePetrocub a cedat și în meciul retur cu Maccabi Tel-Aviv din runda a doua preliminară din Conference League. Partida, care a avut loc la stadionul Zimbru din Chișinău, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 2:0, transmite moldfootbal Astfel, cu scorul general 0:5, hînceștenii s
Un fost fotbalist irlandez vine la Chișinău
26 iun. 2023,, 18:15
Un fost fotbalist irlandez vine la ChișinăuAdversarul Petrocubului din turul II preliminar al Ligii Conferințelor Maccabi Tel Aviv și-a schimbat antrenorul cu o lună înaintea primei manșe. Fostul mare internațional irlandez Robbie Keane l-a înlocuit pe spaniolul Aitor Karanka pe banca tehnică a formației din țara sfîntă.
Petrocub va începe evoluția în Cupele Europene contra formației Maccabi TelAviv din Israel
21 iun. 2023,, 16:30
Petrocub va începe evoluția în Cupele Europene contra formației Maccabi Tel-Aviv din Israel Astăzi a avut loc tragerea la sorți a rundei a doua preliminare din Conference League. Petrocub Hîncești, vicecampioana Republicii Moldova, și-a aflat adversarul, fiindu-i extrasă echipa Maccabi Tel-Aviv din Israel. Primul meci va fi în deplasare pentru hînceșteni, iar returul se va juca acasă, transmite N
Petrocub Hîncești a cîștigat meciul cu Milsami Orhei
12 mar. 2023,, 18:30
Petrocub Hîncești a cîștigat meciul cu Milsami OrheiPetrocub Hîncești a debutat cu o victorie în faza secundă a campionatului de fotbal din Moldova. Echipa pregătită de Alexei Savinov a cîștigat meciul cu Milsami Orhei, deși era condusă la pauză cu 1 la 0, transmite protv.md.
Petrocub a obținut a doua victorie consecutivă în cantonamentul din Turcia
10 feb. 2023,, 21:10
Petrocub a obținut a doua victorie consecutivă în cantonamentul din TurciaPetrocub Hîncești a obținut a doua victorie consecutivă în cantonamentul din Turcia în vederea pregătirii de partea a doua a sezonului din Superligă. Echipa pregătită de Alexei Savinov a trecut cu 3-2 de ucrainenii de la Inhuleț, transmite tv8.md. Petrocub a decis să se pregătească de faza a doua a Superli
Nicky Cleșcenco a fost împrumutat la FC Petrocub Hîncești
27 ian. 2023,, 13:00
Nicky Cleșcenco a fost împrumutat la FC Petrocub Hîncești Internaționalul moldovean Nicky Cleșcenco a fost împrumutat pînă în vara acestui an, de echipa FC Sion, locul 8 în Superliga Elveției, la FC Petrocub Hîncești. Acordul este valabil pînă la 31 iulie anul curent. Atacantul în vîrstă de 21 de ani, este discipolul Clubului Sportiv de Copii și Tineret Buiucani,
Petrocub învinge la scor DinamoAuto
28 oct. 2022,, 12:45
Petrocub învinge la scor Dinamo-AutoPetrocub a dispus cu 4-1 de Dinamo-Auto, în cadrul etapei a 13-a din Super Liga. Vladimir Ambros a reușit o dublă, iar Victor Bogaciuc și Artem Fedorov și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor, transmite IPN. Într-o altă partidă, Zimbru a remizat cu Milsami și este neînvinsă de 7 etape în Super L
FC Bălți învinsă de Petrocub
13 sep. 2022,, 13:45
FC Bălți, învinsă de Petrocub Petrocub a învins-o în deplasare pe FC Bălți cu 1-0, în ultimul meci al etapei a 7-a din Super Liga. Singurul gol a fost marcat în minutul 90 de Victor Bogaciuc, transmite Noi.mdcu referire la IPN. Partida a început sîmbătă, dar a fost oprită în minutul 26 din cauza ploii torențiale. Duelul a continuat
Petrocub are planuri ambițioase pentru noul sezon
25 iul. 2022,, 18:15
Petrocub are planuri ambițioase pentru noul sezonFC Petrocub a reușit, pentru al doilea an consecutiv, să devină vicecampioană națională și să se califice în runda a doua a Europa Conference League. Pentru echipa din Hîncești urmează un retur de foc în Albania, acolo unde Ambros și compania păstrează toate șansele să continue aventura europeană și să ajungă
Petrocub șia asigurat un nou titlu de vicecampioană
23 apr. 2022,, 13:30
Petrocub și-a asigurat un nou titlu de vicecampioanăPetrocub și-a asigurat, pentru al doilea an consecutiv, titlul de vicecampioană. Echipa antrenată de Lilian Popescu a învins-o în deplasare pe Sfântul Gheorghe cu 4-0, în cadrul etapei a 25-a din Divizia Națională, transmite Știri.md cu referire la IPN. Maxim Cojocaru a marcat primul său gol în tricoul
Victorie pentru Sheriff Tiraspol în meciul cu Petrocub Scorul final
1 noi. 2021,, 13:00
Victorie pentru Sheriff Tiraspol în meciul cu Petrocub: Scorul finalSheriff a învins-o cu 2-0 pe Petrocub, în ultimul meci al etapei a 16-a din Divizia Națională. Scorul a fost deschis de Thill în minutul 31, în urma unui penalty acordat pentru un presupus fault al lui Efros asupra lui Dulanto. Khalid a stabilit scorul final în ultimul minut, transmite Noi.md cu referire l
Petrocub a urcat pe primul loc în Divizia Națională
22 sep. 2021,, 15:15
Petrocub a urcat pe primul loc în Divizia NaționalăPetrocub a urcat pe primul loc în Divizia Națională după 1-0 cu Sfîntul Gheorghe. Singurul gol a fost marcat în minutul 52, de Mihai Platica, care a devenit lider în clasamentul golgheterilor, cu șapte goluri, transmite Noi.md cu referire la IPN.
Petrocub eliminată din Cupele Europene
30 iul. 2021,, 09:14
Petrocub, eliminată din Cupele EuropeneJoi, s-a disputat meciul retur din cadrul turului doi preliminar din Conference League dintre turcii de la Sivasspor și Petrocub Hîncești. La fel ca și în partida tur, hînceștenii au ecdat cu scorul 0:1 și părăsesc competiția europeană. Sivasspor (Turcia) - Petrocub 1:0 (scor general după 2 meciuri - 2:
Petrocub și Milsami au suferit înfrîngeri în Conference League
23 iul. 2021,, 15:45
Petrocub și Milsami au suferit înfrîngeri în Conference League Petrocub a cedat cu 0-1 în fața lui Sivasspor, în prima manșă a turului doi din Conference League. Echipa turcă a înscris singurul gol în minutul 16, prin fundașul Caner Osmanpașa, după o ieșire hazardată a portarului Mickael Meira, transmite IPN. Portughezul s-a revanșat însă la ultima fază a meciului, pa
Petrocub și Milsami calificate în faza următoare din Europa Conference League
16 iul. 2021,, 09:45
Petrocub și Milsami, calificate în faza următoare din Europa Conference LeagueDouă din cele trei echipe de fotbal din Rep. Moldova participante în prima ediție din Europa Conference League s-au calificat în turul doi preliminar al noii competiții europene intercluburi de fotbal. După 0-0 la Orhei în urmă cu o săptămînă, Milsami a obținut o victorie surprinzătoare în deplasare, scor
Vicecampioana Petrocub a primit medaliile și cupa
27 mai. 2021,, 10:45
Vicecampioana Petrocub a primit medaliile și cupaFC Petrocub a încheiat pe locul doi cel mai bun sezon al său din istorie în Divizia Națională. Astăzi, echipa din Hîncești a fost premiată de forul fotbalistic cu medalii și o cupă pentru locul secund în campionat. În ultimele trei sezoane, formația pregătită de Lilian Popescu s-a clasat de fiecare dată pe
Petrocub Hîncești a învinso pe Codru Lozova
8 mai. 2021,, 15:00
Petrocub Hîncești a învins-o pe Codru Lozova Petrocub Hâncești s-a chinuit cu ultima clasată din Divizia Națională de fotbal. Echipa antrenată de Lilian Popescu a învins-o pe CodruLozova cu 1-0 într-un meci din cadrul etapei a 31-a. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de Andrei Cojocari din penalty. Într-o altă partidă, FC Florești s-a impus
Petrocub Hîncești victorie în fața celor de la Sfîntul Gheorghe Suruceni
14 mar. 2021,, 10:33
Petrocub Hîncești, victorie în fața celor de la Sfîntul Gheorghe SuruceniPetrocub Hîncești a cîștigat cel mai așteptat meci al etapei a 25-a din Divizia Națională. Discipolii lui Lilian Popescu au învins pe Sfîntul Gheorghe Suruceni cu 2 la 0. Hînceștenii au marcat cîte un gol în fiecare repriză a partidei de la Vadul lui Vodă. Mihai Platica a deschis scorul în minutul 31, iar
Petrocub a remizat cu DinamoAuto în ultimul meci
27 noi. 2020,, 12:45
Petrocub a remizat cu Dinamo-Auto în ultimul meciPetrocub și Dinamo-Auto s-au despărțit nedecis, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a 20-a din Divizia Națională. Oaspeții au deschis scorul în minutul 75, prin Samiev, dar peste doar două minute Jardan a restabilit egalitatea, transmite IPN. „A fost un meci greu, dar cred că am fost mai aproape de victorie.
PetrocubHîncești continuă șirul rezultatelor bune
23 noi. 2020,, 12:25
Petrocub-Hîncești continuă șirul rezultatelor bunePetrocub-Hîncești continuă seria rezultatelor bune din ultima perioadă. În cadrul etapei a 19-a din Divizia Națională, elevii lui Lilian Popescu s-au impus la Orhei cu 3-1 în fața lui Milsami, scrie publika.md. Oaspeții au deschis scorul în prelungirile primei reprize prin camerunezul Donalio Melachio Douanla
Petrocub a început cursa pentru apărarea trofeului Cupa Moldovei
29 oct. 2020,, 14:42
Petrocub a început cursa pentru apărarea trofeului Cupa MoldoveiPetrocub a început cursa pentru apărarea trofeului Cupa Moldovei la Sărata Galbenă, acolo unde a fost fondată echipa. Formația antrenată de Lilian Popescu a dispus cu 4-1 de FCM Ungheni, locul 2 din Divizia B, transmite IPN. Sergiu Plătica a reușit un hat-trick, iar Iaser Țurcan și-a trecut și el numele pe l
Victorie pentru Petrocub Hîncești în meciul cu Sfîntul Gheorghe Suruceni
26 oct. 2020,, 11:42
Victorie pentru Petrocub Hîncești în meciul cu Sfîntul Gheorghe SuruceniPetrocub Hîncești și-a consolidat poziția secundă în clasamentul Diviziei Naționale. Echipa antrenată Lilian Popescu a învins fără drept de apel rivala Sfîntul Gheorghe Suruceni cu scorul de 4-0. Internaționalul moldovean, Ion Jardan, a deschis scorul în minutul 7, iar Jacques Onana a dublat avantajul oaspeți
Petrocub a obținut a 10a victorie a stagiunii
22 oct. 2020,, 17:44
Petrocub a obținut a 10-a victorie a stagiuniiPetrocub a obținut a 10-a victorie a stagiunii. Echipa antrenată de Lilian Popescu a învins-o din nou pe Speranța. La Hîncești a fost consemnat rezultatul 2-0, transmite IPN. Golurile au fost marcate în prima repriză. Ion Jardan a ajuns la 3 goluri în actualul sezon după reușita din minutul 31, iar Vadim Gul
Petrocub a revenit pe locul 2 în Divizia Națională
3 oct. 2020,, 14:22
Petrocub a revenit pe locul 2 în Divizia NaționalăPetrocub a învins-o pe Codru, cu 4-1, la Chișinău, în cadrul etapei a 13-a din Divizia Națională. Fundașul Ion Jardan a reușit prima sa dublă pentru Petrocub, transmite IPN. Scorul a fost deschis de Iaser Țurcan, cu un șut din interiorul careului, iar Eduard Zaplitnîi și-a dat un autogol după șutul lui Petru
Victorie spectaculoasă pentru Petrocub Hîncești
29 sep. 2020,, 13:45
Victorie spectaculoasă pentru Petrocub HînceștiDupă 4-0 la Bender, Petrocub a învins nou-promovata FC Florești cu același scor și la Hîncești. Din nou și-a trecut numele pe lista marcatorilor Vladimir Ambros, care de această dată a reușit dubla, transmite IPN. Camerunezul Ndzomo Onana a înscris primul său gol în tricoul lui Petrocub în Divizia Națională,
Sheriff Tiraspol a învins echipa Petrocub Hîncești
6 aug. 2020,, 13:14
Sheriff Tiraspol a învins echipa Petrocub HînceștiLa derby-ul campionatului moldovenesc de fotbal, Sheriff Tiraspol – Petrocub Hîncești, echipa din stînga Nistrului a fost alcătuită doar din jucători străini. Astfel, cu 4 la 1, Sheriff Tiraspol a învins echipa din Hîncești. Ineditul din istoria campionatului moldovenesc de fotbal, cînd în lotul uneia dintre
18 iul. 2020,, 15:02
Petrocub Hîncești a învins-o pe Codru LozovaPetrocub Hîncești a învins-o pe Codru Lozova cu 7-0, în cadrul etapei a patra din Divizia Națională. Este cel mai bun scor din istoria formației Petrocub în primul eșalon al fotbalului moldovenesc, transmite IPN. Vladimir Ambros a înscris trei goluri, Sergiu Plătica a punctat de două ori, iar Alexandru Onica
Petrocub Hîncești pe locul 2 în Divizia Națională
9 iul. 2020,, 18:30
Petrocub Hîncești, pe locul 2 în Divizia NaționalăPetrocub a obținut prima victorie în acest sezon a Diviziei Naționale. Echipa antrenată de Lilian Popescu a dispus de Dinamo-Auto, cu 3-1, transmite IPN. Golurile au fost marcate de Racu 14, Ambros 45-pen, Damașcan 90, respectiv, Mihaliov 41-pen. În urma acestei victorii, Petrocub a urcat pe locul 2 în clasam
Petrocub Hîncești a cîștigat cupa Moldovei VIDEO
1 iul. 2020,, 13:14
Petrocub Hîncești a cîștigat cupa Moldovei (VIDEO)Petrocub Hîncești este noua deținătoare a cupei Moldovei după ce a învins în finală echipa Sfîntul Gheorghe. În urma loviturilor de departajare echipa Petrocub Hînceștia cîștigat meciul cu scorul final de 5-3, transmite tv8.md. Au transformat penaltyurile: Jardan, Damașcan, Rozgoniuc, Țurcan, Rusu, respectiv
Astăzi va avea loc finala Cupei Moldovei la fotbal
30 iun. 2020,, 14:15
Astăzi va avea loc finala Cupei Moldovei la fotbalAstăzi, pe stadionul Zimbru va avea loc cea de-a 29-a finală a Cupei Moldovei la fotbal. Se vor duela Petrocub și Sfîntul Gheorghe, care țintesc primul trofeu din istorie, transmite IPN. În semifinale, Petrocub a eliminat deținătoarea în exercițiu a trofeului, Sheriff. „În finală întîlnim un adversar destoini
PetrocubHîncești a cîștigat aseară în fața formației Sheriff Tiraspol
23 iun. 2020,, 16:44
Petrocub-Hîncești a cîștigat aseară în fața formației Sheriff TiraspolPetrocub-Hîncești a cîștigat cu 1-0 prima manșă din semifinalele Cupei Republicii Moldova la fotbal, în fața formației Sheriff Tiraspol. Singurul gol al partidei a fost marcat de Iaser Țurcan în minutul 31, scrie publika.md. Cea mai bună ocazie a "viespilor" de a egala a fost ratată în repriza a doua de camer
DinamoAuto Tiraspol învingătoare în fața celor de la Petrocub Hîncești
30 sep. 2019,, 12:10
Dinamo-Auto Tiraspol, învingătoare în fața celor de la Petrocub HînceștiEchipa Dinamo-Auto Tiraspol a învins, în week-end, cu scorul 2-0 formația Petrocub Hîncești în etapa a 23-a a campionatului național de fotbal, fapt ce o menține în lupta pentru locul patru în clasament, relatează MOLDPRES. Golurile au fost marcate de Macrițchi în minutul 2 și Bugaiov (min. 26). ”Am comis m
Locul ocupat de Petrocub în clasamentul campionatului naţional de fotbal
12 aug. 2019,, 17:40
Locul ocupat de Petrocub în clasamentul campionatului naţional de fotbalEchipa Petrocub Hînceşti a acces pe locul trei în clasamentul campionatului naţional de fotbal în urma victoriei repurtată în etapa a 17-a. Aceasta a învins-o într-un meci principial, în deplasare, pe Milsami Orhei. Scor final, 3-0. Autorii golurilor marcate sînt Ambros (52), Cojocari (74), Mudrac (93). „Tra
Petrocub a învinso pe Codru
31 mai. 2019,, 18:00
Petrocub a învins-o pe CodruPetrocub Hîncești a cîștigat cu 1-0 în fața nou-promovatei Codru - Lozova, în cadrul etapei a 12-a din Divizia Națională. Singurul gol a fost marcat în minutul 50 de atacantul Vadim Gulceac, care a transformat un penalty, transmite IPN. „Din păcate, avem în continuare mai mulți jucători indisponibili. Sper s
Petrocub a pierdut în derbyul cu Milsami
4 apr. 2019,, 12:40
Petrocub a pierdut în derby-ul cu MilsamiMilsami a urcat pe locul 3 în Divizia Națională. „Vulturii roșii” au învins echipa Petrocub, cu 2-0, în derby-ul etapei a treia, transmite IPN. Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă de internaționalul Dinu Graur, în minutele 66 și 76. „Am jucat de la egal la egal și cred că am avut mai multe ocazii
Petrocub Hîncești a transferat trei jucători Cine sînt aceştia
4 ian. 2019,, 15:00
Petrocub Hîncești a transferat trei jucători. Cine sînt aceştiaPetrocub Hîncești a făcut primele transferuri ale iernii. Echipa antrenată de Lilian Popescu i-a achiziționat pe portarul Dorian Răilean și fundașul central Ștefan Burghiu, ambii de la Sfîntul Gheorghe, dar și mijlocașul defensiv Iaser Țurcanu de la Dinamo-Auto. Iaser Țurcan s-a transferat de la Dinamo-Auto l
Petrocub şi Zaria Bălți întrun meci amical
28 iul. 2018,, 14:15
Petrocub şi Zaria Bălți, într-un meci amicalPetrocub susține astăzi, sîmbătă, 28 iulie, un meci amical în compania formației Zaria Bălți. Partida va avea loc la Hîncești și va începe de la ora 19:00. Petrocub și Zaria s-au întîlnit de două ori în acest sezon și de Òecare dată s-a impus echipa antrenată de Lilian Popescu. Pe 22 aprilie, Petrocub a cîști