feminin

A fost anunțat lotul lărgit al naționalei feminine de futsal a Moldovei
4 aug. 2021,, 15:12
A fost anunțat lotul lărgit al naționalei feminine de futsal a MoldoveiNaționala feminină de futsal a Moldovei se pregătește de Preliminariile Campionatului European 2021/2022. Jucătoarele noastre vor evolua în grupa B, alături de Țările de Jos, Armenia, Bosnia și Herțegovina, informează FMF. Meciurile se vor disputa în perioada 16-19 august 2021, la „Futsal Arena FMF” din co
Speranța a cîștigat Cupa Moldovei la baschet feminin
12 mar. 2019,, 14:10
Speranța a cîștigat Cupa Moldovei la baschet femininEchipa feminină a Școlii Sportive Speranţa a cucerit în premieră Cupa Moldovei la baschet. În finală, formația antrenată de Olga Tîrzîman a dispus de ASEM cu 76-55. Olga Tîrzîman și Margarita Şolopa au înscris cele mai multe puncte ale Speranței. Ele au reușit să înscrie 62 din cele 76 de puncte ale ech
Naționala feminină de fotbal a Moldovei a obținut o victorie
10 apr. 2017,, 13:00
Naționala feminină de fotbal a Moldovei a obținut o victorieNaționala feminine de fotbal a Moldovei a obținut o victorie cu emoții în fața reprezentativei similare a Lituaniei, scor 2-0 și conduce clasamentul alături de Israel. Fetele antrenate de Alina Stețenco au avut nevoie de minutele de prelungiri ale meciului cu Lituania pentru a deschide scorul. În minutul 9
Naționala feminină la fotbal se impune cu o victorie categorică
7 apr. 2017,, 14:00
Naționala feminină la fotbal se impune cu o victorie categoricăSelecționata feminină a Moldovei la fotbal a debutat cu victorie, scor 4-0, în meciul cu Andorra din cadrul primului tur preliminar al Campionatului Mondial din 2019, transmite IPN. Scorul a fost deschis în minutul 9 de Claudia Chiper, care este cea mai bună marcatoare din istoria naționalei, cu 6 goluri. Cr
Moldova sa calificat în playoff la Fed Cup
17 apr. 2015,, 15:40
Moldova s-a calificat în play-off la Fed Cup Selecţionata feminină de tenis a obţinut a treia victorie în grupa a treia a zonei euro-africane la Fed Cup şi a cîştigat grupa D. După 3-0 cu Mozambic şi 2-1 cu Macedonia, jucătoarele noastre s-au duelat cu Namibia, scor 2-1. Iulia Helbet a cîştigat în duelul cu Kerstin Gressmann, 6-4, 7-6, în timp