Cupa Moldovei

Zimbru Chișinău contestă meciul din Cupa Moldovei
4 apr. 14:15
Zimbru Chișinău contestă meciul din Cupa MoldoveiClubul Zimbru Chișinău a înaintat o contestație în urma meciului lor din Cupa Moldovei cu Milsami Orhei. Contestarea se bazează pe faptul că Milsami Orhei a efectuat șase schimbări de jucători în timpul regulamentar al meciului, depășind limita de cinci înlocuiri permise. Intrarea în teren a celui de-al șa
USM a cucerit Cupa Moldovei
3 dec. 2023,, 16:00
USM a cucerit Cupa MoldoveiEchipa de volei masculin a Universității de Stat din Moldova a cucerit Cupa Moldovei. În finala celei de-a doua ca importanță competiții interne, partidă ce a avut loc la „Futsal Arena FMF” din comuna Ciorescu, discipolii lui Iurie Mogoreanu au învins formația Universității Tehnice, cu 3:0 la seturi. USM-u
Sheriff a cîștigat Cupa Moldovei
28 mai. 2023,, 22:55
Sheriff a cîștigat Cupa Moldovei Sheriff a realizat eventul! După cîștigarea campionatului, Sheriff și-a trecut în palmares și Cupa țării! În finala disputată în premieră la Hîncești, echipa din Tiraspol s-a impus în fața lui CSF Bălți, cu 0-0, 7-6 în urma loviturilor de departajare, scrie fmf.md. Este al 12-lea trofeu cîștigat de Sher
O nouă performanță înregistrată de FC Sheriff
5 mai. 2023,, 15:15
O nouă performanță înregistrată de FC SheriffFC Sheriff și-a respectat statutul de favorită și a ajuns, pentru a 15-a oară, în finala Cupei Republicii Moldova. În penultimul act, formația tiraspoleană a eliminat-o din competiție pe Petrocub Hâncești. După victoria de 2 la 0 în prima manșă, FC Sheriff și-a confirmat superioritatea și pe terenul de la
Au fost desemnate finalistele Cupei Moldovei
4 mai. 2023,, 14:30
Au fost desemnate finalistele Cupei MoldoveiSheriff Tiraspol și FC Bălți vor juca în finala Cupei Moldovei Moldtelecom, ediţia 2022-2023. Meciul anului este programat pentru 28 mai, de la ora 20.00. În premieră, finala Cupei se va disputa la Hîncești. Partida va fi transmisă în direct de posturile de televiziune N4 și We Sport, scrie moldfootball.co
Sa aflat cine a devenit deținătoarea Cupei Moldovei la fotbal pe plajă
18 iul. 2022,, 07:43
S-a aflat cine a devenit deținătoarea Cupei Moldovei la fotbal pe plajăNistru Chișinău a devenit deținătoarea Cupei Moldovei la fotbal pe plajă. În meciul decisiv disputat pe stadionul din parcul „La Izvor” al capitalei, formația antrenată de Ruslan Pernai a învins-o pe Sportul studențesc ULIM cu scorul de 5-1. Astfel, Nistru și-a trecut în palmares a treia Cupă a Moldovei co
În această zi cu 23 de ani în urmă Sheriff a cîștigat primul său trofeu
27 mai. 2022,, 18:30
În această zi, cu 23 de ani în urmă, Sheriff a cîștigat primul său trofeuLa 27 mai 1999, clubul de fotbal Sheriff Tiraspol a cîștigat primul său trofeu. În ultima perioadă "Sheriff" a devenit mult mai vestit în lume și nu numai printre fanii fotbalului moldovenesc. Sheriff cîștigă constant în Moldova tot ce poate fi cîștigat, iar toamna trecută a făcut mult zgomot și în fotbalu
Accesul la finala Cupei Moldovei va fi gratuit
12 mai. 2022,, 12:15
Accesul la finala Cupei Moldovei va fi gratuitAccesul la finala Cupei Moldovei Moldtelecom va fi gratuit pentru suporteri. Anunțul a fost făcut de către Federația Moldovenească de Fotbal. Vă reamintim că în premieră ultima partidă a competiției se va juca la stadionul din Nisporeni, care a fost reconstruit recent. În ultimul act al turneului se vor în
Premieră în fotbalul moldovenesc Finala Cupei se va juca la Nisporeni
6 mai. 2022,, 15:30
Premieră în fotbalul moldovenesc: Finala Cupei se va juca la NisporeniFinala Cupei Moldovei, Sfîntul Gheorghe Suruceni - Sheriff Tiraspol se va juca în premieră pe stadionul din Nisporeni. Decizia a fost luată astăzi de către o Comisie specială a FMF, care a inspectat ieri noua arenă sportivă din Nisporeni. Partida va începe la ora 20.00, scrie jurnal.md Federația Moldovenea
Sau determinat toate semifinalistele Cupei Moldovei 202122
14 apr. 2022,, 08:15
S-au determinat toate semifinalistele Cupei Moldovei 2021/22În urma disputării meciurilor din cadrul sferturilor de finală a Cupei Moldovei au fost determinate echipele care vor evolua în semifinalele turneului. Perechile din semifinale arată în felul următor: Milsami - Sfîntul Gheorghe Sheriff - Dinamo-Auto Semifinalele Cupei Moldovei vor avea loc pe 26 apr
Supercupa Moldovei în premieră pe stadionul din Bălți
23 iun. 2021,, 12:15
Supercupa Moldovei, în premieră pe stadionul din BălțiStadionul orășenesc din Bălți va găzdui în premieră Supercupa Moldovei. Anterior, celelalte finale au fost disputate la Complexul Sportiv Sheriff din Tiraspol începând cu anul 2003. Partida Sf.Gheorge Suruceni - Sheriff Tiraspol va avea loc pe 26 iunie, cu începere de la ora 20:00. Autoritățile locale vin
Sfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit în premieră Cupa Moldovei
31 mai. 2021,, 07:40
Sfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit în premieră Cupa MoldoveiSfîntul Gheorghe Suruceni a cucerit în premieră Cupa Moldovei, după ce a învins-o pe Sheriff Tiraspol în urma loviturilor de departajare. Sheriff - Sf.Gheorghe 0:0 (timp supl. 0:0, pen 2:3) Penalty: Castaneda - 0:0 (pe lîngă), Е.Slivca - 0:1, А.Traore - 0:1 (portar), D.Taras - 0:1 (portar), S.Thill - 1:
Finala Cupei Moldovei va avea loc cu spectatori Ce reguli vor fi pe stadion
28 mai. 2021,, 18:15
Finala Cupei Moldovei va avea loc cu spectatori. Ce reguli vor fi pe stadionFinala Cupei Moldovei, Sheriff - Sf.Gheorghe, programată pe 30 mai la stadionul Zimbru din Chișinău de la ora 20:00, se va juca cu spectatori, iar numărul acestora în tribune va constitui 50% din capacitatea arenei. Pentru o bună desfășurare a evenimentului, Federația Moldovenească de Fotbal reamintește am
Cum vor juca echipele în cadrul Cupei Moldovenești de Fotbal în acest an
22 apr. 2021,, 17:29
Cum vor juca echipele în cadrul Cupei Moldovenești de Fotbal în acest anAstăzi, în incinta Federației Moldovenești de Fotbal, a avut loc tragerea la sorți a gazdelor meciurilor din semifinalele Cupei Moldovei Orange 2020/21. La eveniment a participat cîte un reprezentant al fiecărui club. Vă prezentăm rezultatele tragerii la sorți: Sheriff Tiraspol - Petrocub Hîncești D
Petrocub a început cursa pentru apărarea trofeului Cupa Moldovei
29 oct. 2020,, 14:42
Petrocub a început cursa pentru apărarea trofeului Cupa MoldoveiPetrocub a început cursa pentru apărarea trofeului Cupa Moldovei la Sărata Galbenă, acolo unde a fost fondată echipa. Formația antrenată de Lilian Popescu a dispus cu 4-1 de FCM Ungheni, locul 2 din Divizia B, transmite IPN. Sergiu Plătica a reușit un hat-trick, iar Iaser Țurcan și-a trecut și el numele pe l
Experți și vedete din showbiz despre finala Cupei Moldovei la fotbal
29 iun. 2020,, 23:30
Experți și vedete din showbiz - despre finala Cupei Moldovei la fotbalMai mulţi experţi din fotbalul moldovenesc consideră că finala din acest an a Cupei Moldovei Orange, Petrocub – Sf.Gheorghe, va fi una echilibrată, care va opune faţă în faţă două echipe egale ca valoare. Dacă formaţia din Suruceni a ajuns pentru al doilea an consecutiv în finală, atunci Petrocub accede în pr
Fostul președinte al echipei Nistru Otaci a decedat
13 iun. 2020,, 14:39
Fostul președinte al echipei Nistru Otaci, a decedat Fostul președinte al echipei Nistru Otaci, Vasile Traghira, a decedat la vîrsta de 67 de ani. A creat la Nordul Moldovei o echipă care a emis pretenții în competiția internă. Nistru a cucerit Cupa Moldovei în 2005 și de șase ori a urcat pe podium în Divizia Națională. Echipa din Otaci a evoluat ultima dată în
Cine sînt marii cîștigători ai Cupei Moldovei la tenis de masă
30 dec. 2019,, 08:30
Cine sînt marii cîștigători ai Cupei Moldovei la tenis de masăAlexandra Chiriacova (Dubăsari) și Andrei Puțuntică, originar din Călărași, au devenit posesori ai Cupei Moldovei la tenis de masă, au informat vineri surse din cadrul federației naționale. Competiția s-a desfășurat la Bălți. ”Alexandra Chiriacova este, cu adevărat, cea mai puternică”, a declarat pentru agenț
Sfîntul Gheorghe Suruceni a învinso pe Milsami Orhei cu 10
25 sep. 2019,, 10:41
Sfîntul Gheorghe Suruceni a învins-o pe Milsami Orhei cu 1-0Sfîntul Gheorghe Suruceni este cu un picior în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal. ”Sfinții” s-au impus în deplasare cu 1-0 în prima manșă a sferturilor de finală cu Milsami Orhei. Singurul gol al partidei a fost marcat de Andrei Calac în minutul 74. Acesta a înscris din pasa lui Dmitri Mandrîcenco. Într-u
Sheriff a cucerit Cupa Moldovei
23 mai. 2019,, 08:20
Sheriff a cucerit Cupa MoldoveiSheriff a cîștigat pentru a 10-a oară Cupa Moldovei. Tiraspolenii au învins-o în prelungiri pe Sfîntul Gheorghe, cu 1-0, transmite IPN. Singurul gol a fost marcat de brazilianul Leandro Ribeiro în minutul 93. „A fost un meci tensionat. Ne-a lipsit concentrarea la finalizare”, a declarat la conferința de presă
Premieră Finala Cupei Moldovei va putea fi văzută în peste 14 țări
21 mai. 2019,, 14:20
Premieră: Finala Cupei Moldovei va putea fi văzută în peste 14 țăriFinala Cupei Moldovei Orange, ediția 2018-2019, va fi transmisă în premieră în direct la postul de televiziune SPORT 1. Acest post de televiziune este în grila mai multor operatori prin cablu din Republica Moldova și de peste hotare. Meciul din 22 mai va putea fi urmărit pentru prima dată și de spectatorii di
Sfîntul Gheorghe sa calificat în finala Cupei Moldovei
10 mai. 2019,, 18:30
Sfîntul Gheorghe s-a calificat în finala Cupei MoldoveiSheriff Tiraspol și Sfîntul Gheorghe Suruceni vor disputa finala Cupei Moldovei, programată pentru 22 mai. În caz că va cîștiga Cupa, Sfîntul Gheorghe va evolua în premieră în preliminariile Ligii Europa, transmite IPN. Formația antrenată de Serghei Cebotari a învins-o pe Zimbru și în returul de la Suruceni,
Sheriff Tiraspol a ajuns în finala Cupei Moldovei
8 mai. 2019,, 12:30
Sheriff Tiraspol a ajuns în finala Cupei MoldoveiSheriff Tiraspol s-a calificat în finala Cupei Moldovei, trofeu pe care l-a cucerit de 9 ori pînă acum. "Viespile" au remizat în deplasare, scor 0-0 cu Milsami Orhei în manşa secundă a semifinalelor. Tiraspolenii, care cîștigaseră în tur cu 2-0, au ratat cîteva ocazii bune de gol în partida de aseară. Milsami
Sheriff mai aproape de Cupa Moldovei
17 apr. 2019,, 13:20
Sheriff, mai aproape de Cupa MoldoveiSheriff a luat o opțiune serioasă de calificare în finala Cupei Moldovei. Tiraspolenii au dispus pe teren propriu cu 2-0 de Milsami, grație dublei semnate de Robert Tambe în minutele 79 și 84. Returul va avea loc pe 7 sau 8 mai la Orhei, transmite IPN. „Consider că 2-0 e prea mult. Mi-ar fi plăcut să avem mai
Milsami Orhei a cîștigat Supercupa Moldovei
11 mar. 2019,, 10:40
Milsami Orhei a cîștigat Supercupa MoldoveiMilsami Orhei este noua deţinătoare a Supercupei Moldovei 2019, după ce a cîştigat meciul cu Sheriff Tiraspol, scor 0-0, 5-4 în urma loviturilor de departajare. Este a doua Supercupă a Moldovei pentru formația orheiană, după ce a cucerit același trofeu în anul 2012. Omul meciului a fost portarul orheienilor R
Primele două echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei Moldovei
6 iul. 2018,, 17:30
Primele două echipe calificate în sferturile de finală ale Cupei Moldovei Milsami Orhei şi Sheriff Tiraspol sînt primele calificate în sferturile de finală ale Cupei Moldovei de fotbal. "Vulturii roşii", deţinătorii trofeului, au cîştigat cu 4-2 manşa retur cu Grănicerul Glodeni şi s-au impus cu 6-2 în dublă manță. Pentru învingători au marcat Oleg Andronic de două ori, iar Serg
Speranța învinsă de Codru în optimele Cupei Moldovei la fotbal
21 iun. 2018,, 13:50
Speranța, învinsă de Codru în optimele Cupei Moldovei la fotbalLiderul Diviziei A, Codru Lozova, a produs surpriza optimelor de finală ale Cupei Moldovei la fotbal, transmite IPN. Echipa antrenată de fostul internațional, Valeriu Andronic a învins la Orhei pe Speranța Nisporeni, cu 1-0, în prima manșă a optimelor. Singurul gol a fost marcat de Daniel Adam, în minutul 14.
Agarista Anenii Noi a devenit cîştigătoarea Cupei Moldovei la fotbal feminin
4 iun. 2018,, 11:31
Agarista Anenii Noi a devenit cîştigătoarea Cupei Moldovei la fotbal femininAgarista Anenii Noi a devenit cîştigătoarea Cupei Moldovei la fotbal feminin, ediţia 2017-2018. În finală, formaţia antrenată de Iurie Purice a învins echipa CS Noroc, cu 2-1, transmite IPN. Agarista a condus cu 2-0, grație golurilor marcate de Ludmila Caraman (minutul 12) și Tatiana Gherghelijiu (78). Scoru
Zimbru și Milsami sau calificat cu emoții în finala Cupei Moldovei la fotbal ediția 2018
10 mai. 2018,, 11:59
Zimbru și Milsami s-au calificat cu emoții în finala Cupei Moldovei la fotbal, ediția 2018Zimbru și Milsami s-au calificat cu emoții în finala Cupei Moldovei la fotbal, ediția 2018, transmite IPN. La Hîncești, Milsami a învins-o pe Petrocub, cu 2-1, în prelungiri. Igor Bugaiov a deschis scorul în minutul 13, dar gazdele au beneficiat de un penalty șase minute mai tîrziu, transformat de Vladimir
Sa aflat cine este marele învingătoar al turneului Cupa Federației de Șah
30 apr. 2018,, 14:46
S-a aflat cine este marele învingătoar al turneului Cupa Federației de ȘahÎnvingătorul turneului Cupa Federației de Șah din acest an a devenit maestrul internațional Sergiu Bargan, ex-campion al Republicii Moldova la șah. Competiția, care s-a desfășurat în perioada 25-29 aprilie în incinta Clubului de Șah din capitală, a întrunit 54 de jucători, dintre care 52 cu rating Elo FIDE, z
Sau aflat semifinalistele Cupei Moldovei
19 apr. 2018,, 14:00
S-au aflat semifinalistele Cupei MoldoveiZimbru s-a calificat dramatic în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal. „Galben-verzii” au învins cu 1-0 în prelungiri finalista ediției trecute Zaria Bălți, transmite IPN. Singurul gol a fost marcat de Ilie Damașcan în minutul 120. Zimbru va juca în semifinale cu Dinamo-Auto, care s-a calificat în penultimul
 Echipa de futsal Dinamo a MAI a cîștigat Cupa Moldovei
14 mar. 2018,, 17:11
Echipa de futsal „Dinamo” a MAI a cîștigat Cupa MoldoveiDuminică, 11 martie 2018, la Futsal Arena FMF din comuna Ciorescu, a avut loc finala Cupei Moldovei la futsal, iar echipa Ministerului Afacerilor Interne „Dinamo” a învins echipa adversară „Classic”, cu scorul 2-1. În acest context, ieri, 13 martie, ministrul Afacerilor Interne a avut o întîlnire cu jucători
Gamma Cahul a cîştigat dramatic Cupa Moldovei la Baschet
26 dec. 2017,, 10:41
Gamma Cahul a cîştigat dramatic Cupa Moldovei la BaschetGamma a câștigat în mod dramatic Cupa Moldovei la baschet masculin. Echipa din Cahul a dispus cu 61-60 de Basco Bălți, chiar dacă a fost condusă cu 10 secunde înainte de finalul meciului. Romanov a reușit să transforme două aruncări libere. La Gamma cele mai multe puncte au fost aduse de Melniciuc – 20, în ti
Sheriff sa calificat cu emoții în sferturile Cupei Moldovei
26 oct. 2017,, 13:50
Sheriff s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei MoldoveiSheriff a avut nevoie de prelungiri pentru a o elimina pe Victoria din Cupa Moldovei. Timpul regulamentar al partidei dintre liderul Diviziei Naționale și liderul Diviziei A s-a încheiat nedecis, scor 1-1, transmite IPN. Josip Brezovec a deschis scorul în minutul 14, dar Victoria a avut puterea să egaleze cu
Milsami a eliminat echipa Sfîntul Gheorghe din Cupa Moldovei
25 oct. 2017,, 13:01
Milsami a eliminat echipa Sfîntul Gheorghe din Cupa MoldoveiMilsami Orhei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Moldovei la fotbal. Asta după ce echipa antrenată de Veaceslav Rusnac a învins cu 2-0 pe terenul formației Sfîntul Gheorghe Suruceni, transmite IPN. Ambele goluri au fost marcate de Mihai Plătică, în minutele 12 și 38. Cu același scor s-a încheiat
Sheriff Tiraspol a devenit campioană pentru a 15a oară în istorie
30 mai. 2017,, 23:55
Sheriff Tiraspol a devenit campioană pentru a 15-a oară în istorie Sheriff Tiraspol a cîștigat titlul de campioană a R. Moldova la fotbal, după ce a învins Dacia Chișinău în „meciul de aur”, scor 1-1 (3-0 la penalty-uri). Prima lovitură spre poartă a venit în minutul 8 al partidei, iar aceasta a aparținut jucătorilor echipei FC Dacia. Răspunsul echipei FC Sheriff a venit
Sheriff a spulberato pe Zarea în finala Cupei Moldovei
26 mai. 2017,, 10:40
Sheriff a spulberat-o pe Zarea în finala Cupei MoldoveiSheriff Tiraspol a cîștigat Cupa Moldovei la fotbal. În finală „viespile” au zdrobit la Chişinău formaţia Zarea Bălţi cu 5-0, transmite IPN. Sheriff a rezolvat meciul la începutul reprizei secunde, cînd a marcat patru goluri în doar 11 minute. Vitalie Damaşcan şi Cyrille Bayala au înscris cîte două goluri.
Zaria și Sheriff sau calificat în finala Cupei Moldovei la fotbal
17 mai. 2017,, 11:00
Zaria și Sheriff s-au calificat în finala Cupei Moldovei la fotbalZaria s-a calificat pentru al doilea an consecutiv în finala Cupei Moldovei la fotbal. Deținătoarea în exercițiu a trofeului a eliminat-o pe Zimbru, care nu mai are șanse de a prinde un loc în cupele europene, transmite IPN. Singurul gol al partidei de la Bălți a fost marcat de Alexandru Suvorov, în min
În Cupa Moldovei au fost desemnaţi semifinaliştii VIDEO
27 apr. 2017,, 11:10
În Cupa Moldovei au fost desemnaţi semifinaliştii (VIDEO)Deţinătorii de „bilete” în semifinalele Cupei Moldovei la fotbal au devenit cunoscuţi după rezultatele recentelor meciuri. Echipele „Sheriff”, „Zimbru” şi „Petrocub” şi-au asigurat calificarea în următoarea etapă în timpul regulamentar, iar în meciul dintre cluburile „Zarea” şi „Dacia” cîştigătorul a deven
Ecaterina Jibric a cucerit în premieră Cupa Moldovei la tenis de masă
31 ian. 2017,, 16:45
Ecaterina Jibric a cucerit în premieră Cupa Moldovei la tenis de masăEcaterina Jibric din Chișinău a devenit, în premieră, posesoarea Cupei Moldovei la tenis de masă, relatează MOLDPRES. Competiția s-a desfășurat la Tighina. Cîștigătoarea și-a adjudecat titlul învingînd-o într-un meci tensionant pe campioana națională en-titre Ecaterina Șmîganovscaia din Dubăsari. Debusolată
Sheriff a marcat 13 goluri în meciul pentru Cupa Moldovei la fotbal
26 oct. 2016,, 13:15
„Sheriff” a marcat 13 goluri în meciul pentru Cupa Moldovei la fotbal Clubul „Sheriff”, pe teren propriu, la Tiraspol, a zdrobit „Codru” în cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei la fotbal. În poarta echipei din satul Lozova au intrat 13 goluri fără răspuns. Doi fotbalişti din „Sheriff” au emis "poker" în meci, adică au marcat cîte patru goluri, comunică NOI.md. Niciu
Fulger a cîștigat Cupa Moldovei la fotbal pe plajă
19 iul. 2016,, 13:00
Fulger a cîștigat Cupa Moldovei la fotbal pe plajă Echipa de fotbal pe plajă Fulger a cîștigat ediția 2016 a Cupei Moldovei la această disciplină fotbalistică. Competiția, organizată de Asociația de Fotbal pe Plajă din Moldova, s-a desfășurat pe plaja din Parcul Valea Morilor din Chișinău. Fulger a dispus în marea finală de CS Djoker Chișinău
Duminică la Chişinău va avea loc finala Cupei Moldovei la fotbal
23 mai. 2015,, 11:00
Duminică, la Chişinău va avea loc finala Cupei Moldovei la fotbal Meciul final al Cupei Moldovei la fotbal din sezonul 2014-2015 va avea loc duminică, 24 mai, pe stadionul Zimbru, între echipele Dacia (Chişinău) şi Sheriff (Tiraspol), informează Infotag. Spre deosebire de finalele anilor precedenţi, în cadrul sezonului actual nu se va pune în joc locul în Liga Europei,
FC Zimbru plătește scump pentru comportamentul fanilor
4 iun. 2014,, 15:16
FC Zimbru plătește scump pentru comportamentul fanilor Zimbru Chișinău va plăti 150 de mii de lei pentru comportamentul inadecvat al fanilor în finala Cupei Moldovei, din 25 mai. Comitetul de Competiţii al Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal a luat această decizie după ce i-a avertizat pe suporteri înaintea finalei. Echipa din strada Butucului trebuie să achite 1
Astăzi se joacă Cupa Moldovei la fotbal feminin
30 mai. 2014,, 13:09
Astăzi se joacă Cupa Moldovei la fotbal feminin CS Noroc ţinteşte Cupa Moldovei şi asta după ce a ratat cîştigarea campionatului. În finală echipa antrenată de Alina Steţenco va întîlni Narta ȘS Drăsliceni, pe care în campionat a bătut-o cu 9-1. Finala Narta-ȘS Drăsliceni – CS Noroc va avea loc la Bălţi vineri, 30 mai, cu începere de la ora 17:30.
După şapte ani de pauză Zimbru cîştigă Cupa Moldovei VIDEO
26 mai. 2014,, 11:40
După şapte ani de pauză, Zimbru cîştigă Cupa Moldovei (VIDEO) Contrar aşteptărilor, Zimbru şi-a adjudecat, pentru a şasea oară în istorie, Cupa Moldovei la fotbal în faţa celor de la Sheriff Tiraspol. Echipa antrenată de Oleg Kubarev a jucat excelent tactic o partidă care a început cu dominaţia formaţiei tiraspolene. Prima mare ocazie a meciului a fost bifată de Va
Finala Cupei Moldovei la fotbal va fi arbitrată de olandezi
22 mai. 2014,, 17:30
Finala Cupei Moldovei la fotbal va fi arbitrată de olandezi Finala Cupei Moldovei la fotbal dintre Sheriff și Zimbru, care se va juca duminică, cu începere de la ora 20.00, pe stadionul Zimbru, va fi deservită de o brigadă de arbitri din Olanda. Partida va fi condusă de centralul Danny Makkelie, care va fi ajutat la cele două tușe de asistenții Bas van Dongen și
Zimbru primul finalist al Cupei Moldovei la fotbal
7 mai. 2014,, 12:17
Zimbru – primul finalist al Cupei Moldovei la fotbal Clubul de fotbal "Zimbru" a obţinut victorie cu scorul de 2:0 în faţa clubului din capitală "Dacia", ieşind în finala Cupei Moldovei. Potrivit agenției "Infotag", rezultatul meciului s-a decis în a doua repriză. La început Chiril Pavlucec, dintr-o lovitură de colţ, a marcat un gol în porţile "dacilor", i
Cupa GIANT la mountainbiking a adunat un număr record de participanţi VIDEO
5 mai. 2014,, 15:33
Cupa "GIANT" la mountain-biking a adunat un număr record de participanţi (VIDEO) La Chişinău s-a desfășurat prima etapa a Cupei "GIANT" la mountain-biking. La cursa de biciclete au participat peste 170 de persoane, inclusiv bicicliştii din România. Pentru prima dată, la competiție au luat parte şase categorii: două categorii de copii, amatori, elită, maeștri 35+ şi noua categorie de mai
Cupa Moldovei GIANT gata de start FOTOVIDEO
3 mai. 2014,, 15:00
Cupa Moldovei GIANT gata de start (FOTO,VIDEO) GIANT va oragniza pentru a patra oară consecutiv Cupa Republicii Moldova la Mountain Bike (MTB), competiţie care adună la start un număr record de participanţi, amatori ai acestei discipline. Startul competiţiei se va da duminică, 4 mai, ora 9 00, în parcul din sectorul Râşcani a capitalei, eveniment la