Epureanu

Epureanu a devenit primul fotbalist moldovean care a ajuns la 100 de meciuri
1 apr. 2021,, 16:19
Epureanu a devenit primul fotbalist moldovean care a ajuns la 100 de meciuri Alexandru Epureanu scrie istorie la echipa națională a Republicii Moldova. Căpitanul „tricolorilor” a devenit primul fotbalist moldovean care a ajuns la 100 de meciuri în tricoul selecționatei țării noastre. Epureanu a adunat acest număr de partide în cei aproape 15 ani de cînd joacă pentru prima reprezent
Revenire de senzație la echipa națională de fotbal
30 aug. 2020,, 09:30
Revenire de senzație la echipa națională de fotbalÎn septembrie anul trecut, Alexandru Epureanu a anunțat că se retrage de la selecționata Moldovei, după ce a suferit o accidentare la genunchi, pentru echipa sa de club, Istanbul Bașakșehir. Căpitanul naționalei a declarat atunci că vrea să se concentreze pe evoluția la Bașakșehir, unde vrea să devină campion
Un fotbalist moldovean a devenit cel mai bun fundaș din Liga Turciei din acest sezon
4 mai. 2019,, 10:45
Un fotbalist moldovean a devenit cel mai bun fundaș din Liga Turciei din acest sezonRecent, Federația de Fotbal a Turciei a desfășurat ceremonia de premiere a celor mai buni fotbaliști ai Super Lig 2018/2019, transmite Noi.md cu referire la moldfootbal.md. Printre premianți a fost și fotbalistul moldovean, Alexandru Epureanu, fundaș al echipei Istanbul Başakşehir F.K. Fotbalistul a cîștigat
Alexandru Epureanu a înscris un gol în Cupa Turciei cu Adana Demirspor
19 dec. 2018,, 14:10
Alexandru Epureanu a înscris un gol în Cupa Turciei cu Adana DemirsporAlexandru Epureanu a înscris un gol în partida retur din runda a cincea a Cupei Turciei cu Adana Demirspor, scor 2-0. Cel mai bun fotbalist moldovean al anului curent a deschis scorul în minutul 6. Fundașul moldovean de 32 de ani a marcat cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Gokhan Inler. A f
Alexandru Epureanu a marcat golul victoriei în derbyul cu Beșiktaș
4 noi. 2018,, 12:15
Alexandru Epureanu a marcat golul victoriei în derby-ul cu BeșiktașAlexandru Epureanu, erou la echipa de club. Fundașul moldovean a marcat golul victoriei cu 1 la 0 al grupării Basaksehir, în derby-ul cu Beșiktaș. Epureanu s-a demarcat perfect în careu și a înscris, în minutul 18. Astfel, fundașul moldovean a adus victoria echipei sale în derby-ul orașului Istanbul. Este pri
Epureanu și echipa sa au devenit campioni de iarnă ai Turciei
26 dec. 2016,, 11:30
Epureanu și echipa sa au devenit „campioni de iarnă” ai TurcieiClubul „Istanbul Başakşehir”, pentru care joacă căpitanul naționalei Moldovei Alexandru Epureanu, a plecat în pauza de iarnă în calitate de lider al Campionatului Turciei de fotbal, relatează NOI.md. Pentru prima dată în istoria sa de 26 de ani, echipa din Istanbul a cîștigat titlul simbolic de „campion de i
Echipa care continuă să uimească
20 sep. 2016,, 12:36
Echipa care continuă să uimească Echipa legionarului moldovean Alexandru Epureanu a înregistrat cea de-a patra victorie la rînd în noul Campionat al Turciei, de data aceasta în ospeție la "Gaziantepspor" (1: 0), acumulînd și numărul maxim posibil de puncte (12), continuînd să conducă clasamentul. Unicul gol a fost marcat de Mehme