samba

Federația de sambo șia desemnat campionii
5 dec. 2023,, 07:45
Federația de sambo și-a desemnat campioniiFederația de sambo și-a desemnat campionii naționali, rezervat seniorilor, ediția 2023. Peste 150 de sportivi din toată țara s-au luptat la Bălți pentru cel mai important titlul intern. Iată care sînt campionii naționali la toate categoriile de greutate: Masculin: Alexei Meriacre 58kg (Chișinău), Iulian
Carnavalul de la Rio Şcoala Grande Rio a cîştigat competiţia cu o paradă împotriva intoleranţei religioase
27 apr. 2022,, 22:00
Carnavalul de la Rio: Şcoala Grande Rio a cîştigat competiţia cu o paradă împotriva intoleranţei religioaseŞcoala de samba Grande Rio a cîştigat titlul de campioană a Carnavalului de la Rio cu o paradă împotriva "rasismului religios" în Brazilia, unde religiile de origine africană sînt cu regularitate diabolizate de bisericile evanghelice, relatează Noi.md cu referire la agerpres.ro Grande Rio, şcoală din Duque
Echipa Moldovei a cîştigat o medalie de bronz la Campionatul Europei la Sambo
22 mai. 2015,, 17:30
Echipa Moldovei a cîştigat o medalie de bronz la Campionatul Europei la Sambo Luptătorul moldovean Timur Andres, a luat medalia de bronz la Campionatul Europei la Sambo, desfășurat la Zagreb (Croaţia). Preşedintele clubului sportiv "Alfa", Andrei Andres, a spus vineri, în cadrul unei conferinţe de presă la agenţia "Infotag", că este mulţumit de rezultatele fiului său de 19 ani.
Veselia este în toi la Rio Regele Momo cheamă petrecăreţii să fie responsabili VIDEO
15 feb. 2015,, 12:00
Veselia este în toi la Rio. Regele Momo cheamă petrecăreţii să fie responsabili (VIDEO) Cel mai mare spectacol în aer liber din lume, Carnavalul de la Rio de Janeiro este în plină desfășurare. Regele Momo, pe numele său real Wilson Dias da Costa Neto, a declarat deschis Carnavalul, după ce a primit, din mâinile primarului, cheia oraşului brazilian. "Sunt foarte fericit. Mesajul meu pen