selectionata de tineret

Naționala Moldovei de tineret a fost învinsă de Gibraltar în preliminariile CE2025
21 noi. 2023,, 22:45
Naționala Moldovei de tineret a fost învinsă de Gibraltar în preliminariile CE-2025Astăzi, a fost jucat meciul din cadrul preliminariilor Campionatului European din 2025 dintre naționalele de tineret ale Moldovei și Gibraltarului. Oaspeții s-au impus cu scorul 2:1. Moldova U-21 - Gibraltar U-21 1:2 Marcatori: Borge, 29 - 0:1, Carrington, 57 - 0:2, Mișcov, 80 - 1:2 În minutul 66
A fost anunțat lotul naționalei U21 de fotbal a R Moldova pentru meciurile din luna noiembrie
3 noi. 2021,, 11:45
A fost anunțat lotul naționalei U21 de fotbal a R. Moldova pentru meciurile din luna noiembrieNaționala de tineret U21 a Republicii Moldova va disputa în luna noiembrie alte două meciuri din calificările pentru Euro 2023. Tricolorii vor juca în deplasare cu Elveția (12 noiembrie, Thun) și cu Bulgaria (16 noiembrie, Sofia), informează FMF. Selecționerul Ștefan Stoica a anunțat lotul de jucători pent
Echipa Naţională de tineret a Moldovei are un nou selecționer
1 mar. 2021,, 15:31
Echipa Naţională de tineret a Moldovei are un nou selecționerAntrenorul român, Ștefan Stoica a fost numit astăzi în postura de selecţioner al echipei Naţionale de tineret a Moldovei. Ștefan Stoica s-a născut pe 23 iunie 1967 la Negoiești (România) Cariera de jucător: Universitatea Craiova, România (1986-1991, 1994, 94 meciuri, 10 goluri), Larissa Grecia (1991-199
Selecționata Moldovei de tineret a suferit înfrîngere în meciul cu Croația
28 mar. 2018,, 18:45
Selecționata Moldovei de tineret a suferit înfrîngere în meciul cu CroațiaNaționala de tineret a Moldovei a suferit al șaselea eșec consecutiv în preliminariile Campionatului European din 2019. Echipa antrenată de Dănuț Oprea a cedat pe terenul Croației, cu 0-4, transmite IPN. Mijlocașul lui Everton, Nikola Vlasic, a reușit dubla. Marin Jakolis și Fran Karacic și-au trecut și ei n
Moldova Belgia 12
31 mar. 2015,, 14:00
Moldova – Belgia: 1-2 Selecţionata de tineret a Moldovei a fost învinsă de Belgia, scor 1-2, în cadrul preliminariilor Campionatului European din 2017. Gazdele au dominat cap-coadă prima repriză şi au marcat două goluri. Tielemans a deschis scorul în minutul 13. În minutul 45, Castagne a ridicat scorul la 2-0. Repriza secundă
Moldova păstrează șanse minime la calificarea din grupe la Cupa CSI VIDEO
20 ian. 2015,, 15:00
Moldova păstrează șanse minime la calificarea din grupe la Cupa CSI (VIDEO) Selecţionata Moldovei de tineret păstrează șanse teoretice la calificarea în sferturile de finală ale Cupei CSI la fotbal. Moldovenii au remizat şi în ultima partidă din grupă, 1-1 cu Letonia, şi au fost depășiți de Kîrgîzstan, care s-a impus în fața Rusiei cu 2-1. Letonii au deschis scorul dup
Moldova la un pas de a învinge Rusia VIDEO
19 ian. 2015,, 11:00
Moldova, la un pas de a învinge Rusia (VIDEO) Selecţionata de tineret a Moldovei la fotbal a fost la un pas de a furniza una dintre marile surprize la Cupa CSI, organizată printre echipele de tineret U-21. „Tricolorii” au condus chiar cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Roşca şi Rogac. Gazdele au replicat prin Evseev, care a reuşit o dubl
Moldova a cedat în fața României
12 dec. 2014,, 11:15
Moldova a cedat în fața României Selecţionata de tineret a Moldovei la fotbal în sală a susţinut două meciuri amicale cu reprezentativa României. Partidele s-au disputat la Tîrgu Mureș. Gazdele s-au impus în ambele dueluri. În primul meci, tineretul Moldovei a pierdut cu 3-7, golurile elevilor lui Vladimir Vusatîi au fost înscrise