Pliuschin

Ciclistul moldovean Alexandru Pliușchin a devenit campion în Dubai
3 dec. 2014,, 16:15
Ciclistul moldovean Alexandru Pliușchin a devenit campion în Dubai Moldoveanul Alexandru Pliușchin, care evoluează pentru echipa profesionistă Skydive Dubai Pro Cicling Team, s-a impus în cursa Sharjah Tour. El a devenit cîștigător în două dintre cele patru etape, iar într-o altă cursă a fost al doilea. Pliușchin s-a impus cu rezultatul de 13 ore 40 de secunde. Pe poziț
Evoluție reușită pentru ciclistul Alexandru Pliușchin la Campionatul Mondial din Spania
26 sep. 2014,, 16:15
Evoluție reușită pentru ciclistul Alexandru Pliușchin la Campionatul Mondial din Spania Ciclistul moldovean Alexandru Pliușchin a înregistrat un rezultat personal foarte bun la Campionatul Mondial de ciclism, care se desfășoară în Spania. Pliușchin a ocupat locul 21 din totalul de 64 de cicliști care au luat start în proba contra cronometru. Pliușchin a parcurs distanța de 47,1 kilometri